امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76238
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نورمحمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز در گفتوگو با ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نورمحمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز در گفتوگو با رسانه‌ها با اشاره به شایعاتی مبنی بر ائتلاف پیش از برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور اظهار داشت که در صورتی که هیچ از یک کاندیداها نتوانند 1+50 درصد آرا را کسب کنند انتخابات به دور دوم خواهد رفت و هیچ نوع ائتلافی میان 2 کاندید پیشتاز امکان پذیر نخواهد بود.

وی افزود: کاندیداهای ریاست جمهوری افغانستان می‎توانند پس از برگزاری دور دوم انتخابات، ائتلاف کنند، اما پیش از برگزاری این روند آن‎ها نمی‎توانند با ائتلاف، مانع برگزاری دور دوم انتخابات شوند.

به گفته نور، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اجازه نمی‌دهد تا 2 کاندید ریاست جمهوری این کشور ائتلاف کرده و مانع برگزاری دور دوم انتخابات شوند.

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، انصراف یک کاندید در دور دوم انتخابات را نیز رد کرد و گفت در صورتی که یک کاندید به دور دوم انتخابات راه پیدا کند، بایستی در این دور نیز در انتخابات به رقابت بپردازد.

قابل یادآوری است که در انتخابات پیشین ریاست جمهوری افغانستان، «عبدالله عبدالله» از رقابت‎های دور دوم انتخابات این کشور اعلام انصراف کرد.

این در حالی است که برخی از رسانه‎های افغانستان از ائتلاف‎ها میان 2 کاندید پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داده‎اند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها