امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76244
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «مخلص افغان»، سخنگوی والی ولایت «پکتیکا» در شرق افغانستان در گفت‎وگو با ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «مخلص افغان»، سخنگوی والی ولایت «پکتیکا» در شرق افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که یک فرد انتحاری نخست «ببری زدران» یکی از بزرگان قومی منطقه «اورگون» این ولایت را به ضرب گلوله کشت و سپس با انفجار مواد همراهش، 3 غیرنظامی را زخمی کرد.

براساس اطلاعیه‎ای که از سوی والی پکتیکا منتشر شده است، هدف از کشتن بزرگان قومی توسط شبه‌‎نظامیان طالبان ایجاد شکاف بین اقوام و شهروندان این ولایت است.

بازداشت 2 گروه سارق در کابل

دفتر مطبوعاتی فرمانده پلیس ولایت «کابل» با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی افغان 2 گروه چهار و پنج نفری را به اتهام دزدی از منازل مسکونی شهر کابل در منطقه «بگرامی» این ولایت بازداشت کردند.

براساس این اطلاعیه به گفته نیروهای امنیتی، یک نفر از مجرمین در هنگام بازداشت کشته شده است.

کشته شدن 8 شبه‎نظامی طالبان در جنوب افغانستان

«محمدعلی احمدی»، معاون والی ولایت «غزنی» در جنوب افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که در درگیری نیروهای امنیتی افغان با شبه‎نظامیان طالبان در منطقه «گیلان» این ولایت هشت شبه‎نظامی طالبان کشته شدند.

به گفته احمدی، در این درگیری یک پلیس نیز کشته شده، همچنین چندین خودرو و جنگ افزار نیز به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

فارغ التحصلی 136 پلیس از یک دوره آموزشی

دفتر مطبوعاتی وزارت کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرده که 136 پلیس پس از دوره آموزشی یک ماهه، مدرک فارغ‌التحصیلی خود را دریافت کرده‌اند.

«عبدالغفار هوتک» فرمانده این مرکز آموزشی گفت که توانایی نیروهای امنیتی افغان با گذراندن دوره‌های آموزشی بیشتر خواهد شد.

کشته و زخمی شدن 24 شبه‎نظامی طالبان در نقاط مختلف افغانستان

دفتر مطبوعاتی وزارت کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که در نتیجه عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی افغان در ولایت‎های «پکتیکا»، «قندهار»، «لوگر» و «غزنی» در 24 ساعت گذشته 14 شبه‎نظامی طالبان کشته و 10 نفر دیگر زخمی شدند.

براساس این اطلاعیه، پنج حلقه مین و تعدادی جنگ افزار سبک و سنگین از ولایت «قندهار» و «فراه» نیز به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

سربریدن یک غیرنظامی در شمال افغانستان

«جاوید بیداد» سخنگوی والی ولایت «فاریاب» در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که افراد مسلح ناشناس یک غیرنظامی را در حوزه اول شهر «میمنه» مرکز این ولایت سر بریدند.

به گفته بیداد، تا هنوز انگیزه این قتل معلوم نیست اما 2 نفری که خانواده مقتول به آن‌ها مشکوک بودند از سوی پلیس بازداشت شده است.

کشته و زخمی شدن 3 دانش آموز در سانحه رانندگی شمال افغانستان

«محمد یونس پردیسی»، رئیس راهنمایی و رانندگی ولایت «پروان» در شمال افغانستان در گفت‏‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که بر اثر منحرف شدن خودرو نوع 303 از جاده یک کودک کشته و 2 نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته پردیسی، این خودرو با انحراف از جاده در نزدیکی مدرسه «تجربوی»، منجر به کشته و زخمی شدن 3 دانش آموز شد.

شبه‎نظامیان طالبان 6 نفر را در غرب افغانستان گروگان گرفتند

«محمد رزاق یعقوبی»، فرمانده پلیس ولایت «فراه» در غرب افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‌‎ها اظهار داشت که شبه‎نظامیان طالبان 6 نفر را در منطقه «قلعه کاه» این ولایت گروگان گرفتند.

به گفته یعقوبی، تلاش نیروهای امنیتی افغان برای آزاد سازی این افراد که هویت‌شان مشخص نیست؛ جریان دارد.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها