امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7625
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، تقریباً اوایل بهمن سال 91 بود که مطلع شدیم حبیب‌الله عظیمی بعد از 7 سال فعالیت ارزشمند و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، تقریباً اوایل بهمن سال 91 بود که مطلع شدیم حبیب‌الله عظیمی بعد از 7 سال فعالیت ارزشمند و موفق در سمت معاون کتابخانه ملی ایران با حکم اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از سمت خود عزل و به عنوان مشاور علمی این سازمان منصوب شد.

علی رغم اینکه کتابخانه ملی ایران به عنوان یک نهاد و یا مؤسسه مهم فرهنگی به شمار می‌رود و به دلیل اینکه رئیس این سازمان به دلیل پیشبرد اهداف بین‌المللی کتابخانه ملی مجبور به سفرهای متعدد به سایر کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای است، نمی‌تواند در همه نشست‌های این کتابخانه با حضور سران و مقامات سایر کشورها حضور داشته باشد به همین نبود یک معاون کاردان و متخصص در برگزاری جلسات و نشست‌های تخصصی با حضور مسئولان و مقامات خارجی، به وضوح مشهود است.

در برخی از برنامه‌ها و نشست‌هایی که بدون حضور اسحاق صلاحی در کتابخانه ملی ایران برپا می‌شود افرادی نظیر شهرام نورمحمدی، مدیرکل پشتیبانی کتابخانه ملی و یا غلامرضا عزیزی، معاون اسناد ملی حضور می‌یابند که متأسفانه شخصیت دوم هنوز نتوانسته است بعد از گذشت چندین سال از مسئولیت‌اش در این مرکز گزارشی شفاف و گویا از فعالیت‌های انجام شده در معاونت اسناد ملی را ارائه کند.

غلامرضا عزیزی جزو معدود مسئولانی است که در کتابخانه ملی ایران تاکنون کمتر خبرنگاری توانسته است با او درباره مهمترین مرکز کشور که در آن اسناد ملی نگهداری و محافظت می‌شود، مصاحبه کند به نوعی که وی همیشه اعلام می‌کند که قفل بنده هنوز باز نشده و نمی‌توانم جوابگوی پاسخ شما باشم با این وجود این شخص در مراسم‌ها و نشست‌هایی که رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی به دلیل مشغله‌های فراوان در خارج از کشور حضور دارند، حاضر می‌شود ولی پاسخگوی سوالات خبرنگاران نیست .

در این راستا عدم حضور معاون کتابخانه ملی در مهمترین کتابخانه کشور به وضوح مشاهده می‌شود که اسحاق صلاحی، رئیس این کتابخانه درباره این موضوع بیان می‌کند: انتخاب فردی برای سمت معاون کتابخانه ملی نیازمند تحقیق بسیار است چراکه جایگاه این معاونت در کتابخانه ملی ایران بسیار حساس است.

وی اضافه می‌کند: چندی پیش فردی را برای معاونت کتابخانه ملی ایران انتخاب کرده‌ایم که طی هفته آینده معرفی خواهد شد.

انتهای پیام/و
 
برچسب ها:
آخرین اخبار