امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76250
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الاخبار، لبنان «کمال اللبوانی» یکی از معارضان سوری بعد از اینکه از حمایت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الاخبار، لبنان «کمال اللبوانی» یکی از معارضان سوری بعد از اینکه از حمایت بسیاری از کشورهای دنیا ناآمید شده این بار به سراغ رژیم صهیونیستی رفته است و در گفت‌و‌گویی که با سایت صیهونیستی «والا» تلاش کرده است تا صدای خود را به گوش مقامات صهونیسیتی برساند.

«نماد مقاومت سوریه»، «مردی که رویای دمکراسی، آزادی و صلح را در سر می پروراند»... تنها بخشی از توصیف سایت صهیونیستی والا در تمجید از کمال اللبوانی معارض سوری است.

وی در این مصاحبه از یک فرصت تاریخی جدید برای صلح بین ساکنان سرزمین اشغالی و ملت سوریه سخن به میان آورد و گفت: ما دشمنان و منافع مشترک داریم و الان وقت آشتی فرا رسیده است و شاید فردا دیر شود.

اللبوانی در بخشی از سخنان خود به جای مردم سوریه سخن گفت و تصریح کرد: ملت سوریه خواهان برکناری بشار اسد هستند ولی نمی‌خواهند که گروه های تکفیری به جای وی در سوریه حاکم شوند و این خواسته اسرائیل هم هست.

وی گفت: دنیا می‌داند که در سوریه چه می گذرد ولی اقدامی نمی کند ولی من معتقدم که شما یهودی ها می توانید این موضوع را درک کنید.

وی برای توجیه همکاری با رژیم صهیونیستی گفت: بشار اسد از پشتیبانی حزب الله و ایران برخوردار است. گروه های تروریستی هم از منابع مالی و پشتیبانی گسترده برخوردار هستند. ما نمی‌توانیم بر ایران پیروز شویم. من معتقدم که ما با ملت اسرائیل منافع مشترک داریم و ایران و حزب الله و القاعد دشمن مشترک اسرائیل و ملت سوریه هستند و ما باید علیه آنها همکاری کنیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار موقع ولاه در مورد «جولان اشغالی» گفت: ما باید یک راه حل مشترک برای بلندی‌های جولان پیدا کنیم و جولان می‌تواند به یک منطقه صنعتی یا توریستی مشترک تبدیل شود بدون اینکه نیاز باشد اسرائیلی‌ها را از آنجا تخلیه کنیم.

وی که در بخشی از سخنان خود به نمایندگی از طرف مردم سوریه صحبت کرد، این بار گام را فراتر نهاده و به نمایندگی از کشورهای سنی همسایه ایران گفت: اسرائیل از سوی کشورهای سنی که ایران را خطری برای امنیت خود میدانند محاصره شده است و ایران عامل اصلی بی ثباتی در منطقه است.

در همین ارتباط نگاهی به سخنان مقامات رژیم صهیونیستی در مورد لبنوانی به خوبی میزان محبوبیت وی را بین صهیونیست‌ها نشان می‌دهد.

پایگاه والاه تصریح می‌کند که صهیونیست‌هایی که با معارضان سوریه در ارتباط هستند از لبوانی به عنوان «نماد حقیقی» یاد می‌کنند.

اسحاق هرتزوگ رئیس حزب «کار» رژیم صهیونیستی در مورد لبوانی می‌گوید: در سخنانی که با معارضان سوری داشتم از این مرد با تحسین سخن می‌گفتند همان گونه که ما از «ناتان شارانسکی» معارض یهودی که در زمان اتحاد جماهیر شوروی در زندان به سر می‌برد.

همچنین خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» در عنوان خود برای پوشش این خبر امروز نوشت: «اللبوانی از طریق سایت والاه نوکری‌اش را به اربابان اسرائیل خود اعلان کرد».
انتهای پیام/س.ص
برچسب ها:
آخرین اخبار