امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76252
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، دستگاه امنیتی مغرب امروز شنبه اعلام کرد که یک باند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، دستگاه امنیتی مغرب امروز شنبه اعلام کرد که یک باند تروریستی القاعده را که جنگجویان مغربی را بسیج و به سوریه اعزام می‌کرد، منهدم کرده است.

خبرگزاری رسمی مغرب به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد: «یگان ملی پلیس قضایی از طریق همکاری با فرماندهی کل نظارت بر خاک الجزایر توانست یک باند تروریستی را که اعضایش در چند شهر مغرب فعال بودند، منهدم کند.»

این باند مذکور از طریق هماهنگی با گروه‌های تروریستی حامی القاعده جوانان مغربی را بسیج و به سوریه اعزام می‌کرد.

اعضای این باند از بین افراد اعانه‌دهنده مغربی پول‌هایی را برای سفر جنگجویان به سوریه جمع آوری می‌کردند.

عملیات اعزام جنگجویان توسط این باند با هماهنگی گروه‌های وابسته به القاعده از جمله جنبش «شام الاسلام»، «جبهه النصره» و «دولت اسلامی عراق و شام» صورت گرفته است.

منبع امنیتی الجزایر تاکید کرد: «شناسایی باندهای تروریستی فعال در مغرب نشان می‌دهد که القاعده و متحدانش تصمیم گرفته‌اند ثبات مغرب را هدف بگیرند. بخصوص که جنگجویان مغربی که به سوریه اعزام می‌شوند در آنجا تحت آموزش‌های دقیق در بکارگیری سلاح، مواد منفجره و اجرای عملیات انتحاری قرار می‌گیرند و پس از بازگشت به مغرب تهدیدی برای امنیت و ثبات این کشور هستند.»

انتهای پیام/ل.ق
برچسب ها:
آخرین اخبار