امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76258
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «سومریه نیوز»، «نوری المالکی» نخست وزیر عراق از مردم این کشور خواست برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «سومریه نیوز»، «نوری المالکی» نخست وزیر عراق از مردم این کشور خواست برای تشکیل دولت حکومت فرا جناحی به صورت گسترده در انتخابات پارلمانی آتی این کشور حضور پیدا کنند و هشدار داد که عدم حضور گسترده مردم به معنای باز ماندن از رسیدن به هدف مورد نظر است.

مالکی که برای تبلیغ ائتلاف دولت قانون به استان میسان سفر کرده بود در جمع مردم این استان تأکید کرد که دولت هنگامی ساخته می‌شود که هویت ملی مستحکم شود و قانون به اجرا درآید در غیر این صورت هر کسی به اندازه نیاز فردی خود از دولت استفاده خواهد کرد.

وی یادآور شد که بسیاری سیاست شبه نظامی و تجاوز به حقوق شهروندان را دنبال می‌کنند و افزود: برخی دیدگاه سلطه جویانه دارند و گمان می‌کنند که مردم عراق برای اطاعت از آنها به وجود آمده‌اند؛ این در حالی است که تک تک عراقی ها دارای جایگاه و منزلت هستند و امکان ندارد که مورد ذلت واقع شوند حتی اگر رهبر آنها از سوی طرف‌های خارجی مورد حمایت قرار گرفته باشد.

وی همچنین از مردم خواست به صورت گسترده در انتخابات شرکت کنند و گفت: اگر به منظور تشکیل حکومتی فرا جناحی که فضا برای همه احزاب و گروه‌های سیاسی را فراهم کند، در انتخابات حضور پیدا نکنید. چهار سال دیگر متوجه خواهید شد که باز به هدف مورد نظر خود نرسیده‌اید.

مالکی یاد‌آور شد که نمایندگان پارلمان عراق قوانینی را تصویب خواهند کرد که به نفع شهروندان این کشور باشد.
انتهای پیام
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها