امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76265
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان، حملات انتقام‌جویانه نیروهای امنیتی سعودی درحالی در منطقه «الشرقیه» عربستان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان، حملات انتقام‌جویانه نیروهای امنیتی سعودی درحالی در منطقه «الشرقیه» عربستان که اغلب ساکنان آن را شیعیان تشکیل می‌دهند، ادامه دارد که 2 شهروند عربستانی شیعی قربانی جدید این انتقام جویی‌ها شدند.

در این خصوص شبکه عربی اطلاعات حقوق بشر عربستان در گزارشی ادامه اقدامات انتقام جویانه نیروهای امنیتی سعودی علیه فعالان و شهروندان عربستانی تنها به دلیل مشارکت در فعالیت‌های مردمی که از 3 سال پیش تاکنون در مناطق مختلف این کشور از جمله منطقه الشرقیه جریان داشته را محکوم کرده است.

این گزارش تاکید کرده است که حکومت سعودی همچنان به اقدامات انتقام جویانه خود علیه شهروندان عربستانی و بازداشت بی‌دلیل و بدون احکام قانونی را ادامه می‌دهد.

در این گزارش ذکر شده است که روز پنج شنبه گذشته مصادف با دهم آوریل «عبدالله الزاهر»، از محل کارش در اداره امور بهداشت شهر «الدمام» توسط نیروهای امنیتی سعودی ربوده شد .

بازداشت الزاهر درحالی صورت گرفت که نیروهای امنیتی به محل کار وی یورش برده و بدون بیان دلیل یا علت بازداشت یا حکم دستگیری، وی را به محل نامعلومی منتقل کردند.

الزاهر یک بار دیگر نیز در سال 2011 میلادی و پس از بازگشت از سفرش به کشور چین بازداشت و به مشارکت در اعتراض‌های مردمی آن دوره به حبس محکوم شده، اما مدتی بعد آزاد شد.

در همین راستا، نیروهای امنیتی سعودی «حسین عبدالکریم الفرج»، شهروند عربستانی را هنگام عبور از خیابان «الخلیج» شهر «القطیف» را نیز روز پنج شنبه بازداشت کردند.

عبد الکریم پس از محاصره توسط نیروهای امنیتی و با زور سلاح و طبق معمول بدون بیان دلیل، بازداشت و به زندان دستگاه اطلاعات سعودی منتقل شد.

اما این پایان کار نبود، بلکه دادستان عمومی عربستان در نقض آشکار قانون این کشور خواستار صدور شدیدترین مجازات‌های تعزیری برای «محمد علی اللباد» و ممنوعیت وی از سفر، صرف نظر از مجازات‌های قانونی دیگر شد.

اللباد نیز جزو بازداشت شدگان عربستانی بود که در سال 2011 میلادی از سوی دستگاه‌های امنیتی سعودی بازداشت شد و یک سال و نیم در زندان الدمام بدون توجیه اتهامات به سر برد.

شبکه عربی اطلاعات حقوق بشر عربستان در گزارش خود تاکید کرده است که حملات انتقام جویانه دستگاه‌های امنیتی عربستان طی 3 سال گذشته به شدت افزایش یافته و نقض‌های صورت گرفته فراتر از حد و انتظار است، به همین منظور این نهاد مدافع حقوق بشری خواستار لغو سرپوش‌ گذاری‌های خبری بر سرکوبگری‌های حکومت سعودی شده که ساده‌ترین حقوق تضمین شده از سوی توافقنامه‌ها و معاهدات بین المللی را در حق شهروندان عربستانی نادیده می‌گیرد، در حالی‌که حکومت سعودی از جمله طرف‌های امضا کننده این توافقنامه‌ها و معاهدات بین المللی بوده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار