امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7628
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تفاهم‌نامه وزارتین فرهنگ و ارشاد اسلامی و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تفاهم‌نامه وزارتین فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت در حمایت از صنعت چاپ با حضور سیدمحمد حسینی رونمایی شد که در ذیل مفاد این تفاهم‌نام از خاطرتان می‌گذرد:
 
تفاهم‌نامه

در راستای حمایت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت از واحدهای صنعتی و مساعدت در گسترش نوسازی و توسعه فعالیت‌های آنها و همچنین نظارت و حمایت‌های قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش فرهنگ و نقش انکارپذیر صنعت چاپ در چرخه تولید و رویکرد صنعتی _ فرهنگی آن، تفاهم‌نامه ذیل بین وزارت صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی آقای دکتر مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت که در این تفاهم‌نامه به اختصار طرف اول نامیده می‌شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگی آقای دکتر سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در این تفاهم‌نامه به اختصار طرف دوم نامیده می‌شود، منعقد می‌گردد:

ماده 1: موضوع تفاهم‌نامه: همکاری و تعامل در جهت توسعه صنعت چاپ
ماده 2: تعهدات طرف اول:

2_ 1_ برای صدور مجوز ماشین‌آلات مورد نیاز واحدهای دارای مجوز چاپ از وزارت فرهنگ اسلامی که در چرخه تولید خور نیاز به ماشین‌آلات و تجهیزات مرتبط با صنعت چاپ دارند، همکاری خواهد کرد.

2_ 2_ در چارچوب آیین‌نامه‌ها و ضوابط مربوط در خصوص صدور پروانه صنعتی برای آن دسته از چاپخانه‌هایی که مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ نموده‌اند، همکاری خواهد کرد.

2_ 3_ در راستای اجرای صحیح و هدفمند بند ((غ)) ماده (119) قانون امور گمرکی نسبت به بررسی و صدور مجوز فعالیت از پرداخت حقوق ورودی برای ماشین‌آلات و تجهیزات وارده توسط واحدهای دارای مجوز چاپ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با معرفی آن وزارتخانه مشروط به احراز عدم در داخل کشور و در چارچوب ضوابط مربوطه اقدام لازم را معمول خواهد کرد.
 2_ 4_ نظارت بر نحوه صدور مجوز فعالیت‌ از پرداخت حقوق ورودی ماشین‌آلات

2_ 5_ با توجه به اجرای قانون هدفمند شدن یارانه‌ها و تأثیرپذیری صنعت چاپ از افزایش احتمالی قیمت حامل‌های انرژی و ضرورت‌های جلوگیری از بحران بیکاری افزایش هزینه‌های تولید در این بخش، مراتب در چارچوب تمهیدات کارگروه حمایت از تولید کشور و تقسیم‌بندی به عمل آمده مورد امعان نظر و حمایت‌های لازم خواهد گرفت.
ماده 3: تعهدات طرف دوم:

3_ 1_ در خصوص صدور مجوز ورود ماشین الات چاپ برای واحدهای صنعتی که در خط تولید خود نیاز به دستگاه چاپ دارند، مطابق ضوابط و مقررات مربوطه همکاری خواهد کرد.

3_ 2_ برای اجرای صحیح بند ((غ)) ماده (119) قانون امور گمرکی و دستورالعمل‌های مربوط در خصوص نصب و بهره‌برداری ماشین‌آلات در مکان‌های تعیین شده.

تبصره 1: اسناد و مدارک ماشین‌آلات وارداتی مرتبط می‌بایست به نام واحدهای دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

تبصره 2: مسئولیت صدور مجوز معافیت از پرداخت حقوق ورودی ماشین آلات چاپ بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و بر انجام تعهدات متقاضی نظارت خواهد کرد.

ماده 4: در صورتی که ماشین‌آلات وارد شده از محل بند ((غ)) ماده (119) قانون امور گمرکی به مصرف دیگر غیر مصرف تعیین شده از سوی طرف دوم برسد، قاچاق محسوب می‌شود.

ماده 5: به منظور عملیاتی کردن مفاد این تعهدنامه، مدیر کل دفتر امور چاپ به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل امور اقتصادی به نمایندگی از وزارت فرهنگ، معدن و تجارت موضوعات مورد توافق را پیگیری خواهند و در صورت نیاز برای رفع ابهامات، جلساتی در سطح معاونان ذی‌ربط دو وزارتخانه برگزار خواهد شد.

ماده 6: مدت اجرای این تفاهم‌نامه از تاریخ ابلاغ 5 سال می‌باشد که در صورت توافق طرفین قابل تمدید است.

ماده 7: این تفاهم‌نامه در 7 ماده و 2 تبصره و دو نسخه که هر کدام حکم واحد را دارا است در تاریخ ... به امضای طرفین رسید.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار