امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76281
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی رئیس هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با محمد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی رئیس هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با محمد حسین ملک احمدی دبیرکل نهاد و جمعی از معاونین و مدیران نهاد کتابخانه‌های عمومی گفت: رسالت اصلی نهاد تلاش در جهت توسعه کتابخوانی بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات امنای کتابخانه‌های عمومی کشور در این دیدار با تاکید بر ساخت و تجهیز کتابخانه‌های عمومی خاطرنشان کرد: تکمیل کتابخانه‌هایی که بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند از اولویت‌های نهاد خواهد بود. 

وی با اشاره به لزوم دقت در انتخاب کتاب‌های ارزشمند برای کتابخانه‌ها افزود:‌ کار جدی بر روی دیجیتالی کردن کتابخانه‌ها و همکاری فعال با کتابخانه‌های دیگر در سطح کشور از طریق ارتباط اینترنتی از دیگر اولویت‌های اجرایی نهاد کتابخانه‌ها خواهد بود.

رئیس هیات امنای کتابخانه ‌های عمومی کشور در ادامه تصریح کرد: تمرکز نهاد بر روی توسعه کتابخانه‌ها به تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی می انجامد فلذا این امر می بایست به عنوان یک راهبرد برای نهاد کتابخانه‌ها لحاظ شود.

محمد حسین ملک احمدی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت توسعه کتابخوانی و تجهیز کتابخانه‌ها گفت: مستقر نمودن نرم افزار واحد در کتابخانه‌ها در کنار ارتباط سازنده با ناشران و تلاش برای ارتقای جایگاه کتابدارن از دیگر برنامه‌های نهاد در سال جدید خواهند بود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار