امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۰۶:۴۵
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 763
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 389
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از چاینا مورنینگ پست، یکی از کارشناسان چینی در امور کره شمالی هشدار داد که احتمال وقوع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از چاینا مورنینگ پست، یکی از کارشناسان چینی در امور کره شمالی هشدار داد که احتمال وقوع جنگ در شبه جزیره کره بیش از 70 درصد است و به همین دلیل کره جنوبی و آمریکا سطح هشدار نیروهای امنیتی خود را تا حد ممکن بالا برده‌اند.

«ژانگ لیانگوی» استاد تحقیقات استراتژیک بین المللی در کالج مرکزی حزب کمونیست چین گفت: احتمال وقوع جنگ بین 70 تا 80 درصد است زیرا «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی ممکن است بخواهد از این فرصت برای متحد کردن شبه جزیره کره استفاده کند.

براساس این گزارش، کره شمالی طی هفته های اخیر آمریکا و کره جنوبی را تهدید به حمله کرده است و مقامات سئول نیز تایید کردند که هر لحظه ممکن است کره شمالی دست به پرتاب موشک‌های بالستیک خود بزند.

ژانگ گفت: حتی اگر یک درگیری نیز اتفاق نیافتد این مساله باعث می‌شود که کشورهای درگیر در آینده از وقوع چنین بی ثباتی پرهیز کنند.

وی گفت: آنچه که ما مشاهده می‌کنیم شرایط سخت تر و پیچیده تر در منطقه است.

مقامات امنیت ملی کره جنوبی می‌گویند که کره شمالی اخیرا دو موشک میان برد با برد 3000 تا 4000 کیلومتری که قادرند پایگاه نظامی آمریکا در گوام را بزنند به سواحل شرقی خود منتقل کرده است.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز چهارشنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد، کره شمالی ممکن است چندین موشک به طور همزمان از سایت‌های مختلف شلیک کند.

به گفته مقامات سئول، این یک نشانه واضحی است که پیونگ یانگ قادر است همزمان موشک‌های موسودان، اسکاد و نودونگ را پرتاب کند.

تنش در شبه جزیره کره از زمان آزمایش موشکی و هسته‌ای کره شمالی در ماه فوریه افزایش یافته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها