امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76303
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، سیدحسین شاهمرادی ظهر امروز در نشست با مسئولان این استان گفت: توسعه سرانه‌های فرهنگی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، سیدحسین شاهمرادی ظهر امروز در نشست با مسئولان این استان گفت: توسعه سرانه‌های فرهنگی در کشور با توجه به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری باید یکی از مهم‌ترین اقدامات مسئولان باشد.

وی ادامه داد: رفع کمبودها و خلأهای فرهنگی در استان‌های مختلف کشور یکی از مهم‌ترین مقوله‌هایی است که مسئولان فرهنگی باید هر چه سریع‌تر این مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

این مسئول با اشاره به فراخوان همایش فرصت‌های برد برد در استان البرز خاطرنشان کرد: استان فرصت مناسبی را برای توسعه سرانه‌های فرهنگی در قالب فراخوان فرصت‌های برد برد دارد لذا با استفاده درست از این فراخوان می‌توانیم در توسعه این مهم در استان البرز گام‌های اساسی را برداریم.

شاهمرادی با تأکید بر این‌که با توجه به ارزیابی‌های انجام شده ظرفیت‌ها و فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در البرز مطلوب بوده است، افزود: این قابلیت وجود دارد که البرز در آینده نزدیک به پایگاه سرمایه‌گذاری کشور تبدیل شود.

وی با بیان این‌که پیوست فرهنگی باید یکی از مهم‌ترین پروژه‌های مهم و جدایی‌ناپذیر در این استان باشد، گفت: هر پروژه‌ای در استان البرز در مرحله اجرایی قرار گرفت نباید بدون پیوست فرهنگی باشد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی یکی از مهم‌ترین مشکلات عمده کشور را در طرح‌هایی دانست که پیوست فرهنگی ندارد.

شاهمرادی افزود: برخی از طرح‌های بزرگ کشور که دچار مشکل است عمدتاً پیوست فرهنگی ندارد بنابراین ضرورت پیوست فرهنگی در طرح‌ها الزامی است که باید رعایت شود.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز نیز طی سخنانی با بیان این‌که توسعه برنامه‌های فرهنگی در استان مهم‌ترین اولویت این اداره‌کل و دستگاه‌های فرهنگی است، گفت: استان مسئولانی را در خود جای داده است که نگاه ویژه‌ای به مقوله توسعه فرهنگ دارند لذا با وجود این ظرفیت‌ها و با تلاش می‌توانیم بسیاری از عقب‌ماندگی‌های فرهنگی در البرز را برطرف کنیم.

سیدموسی حسینی‌کاشانی یکی از مهم‌ترین راهکارهای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی را جذب سرمایه‌گذاران عنوان کرد و افزود: با جذب سرمایه‌گذاران می‌توانیم گامی مهم را در جهت توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در البرز برداریم.

استاندار البرز نیز طی سخنانی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کاری را جذب و جلب سرمایه‌گذاران به منظور توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در استان عنوان کرد.

سیدطاهر طاهری با بیان این‌که باید اقدامات اساسی به منظور رفع کمبودهای فرهنگی در این استان انجام شود، اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیاری در استان البرز جود دارد که می‌توانیم با استفاده از آنها وضعیت فرهنگی در البرز را با تحولات اساسی مواجه کنیم.

وی تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری را در حوزه توسعه فرهنگ مهم خواند و گفت: پروژه‌های این استان باید پیوست فرهنگی داشته باشد و پروژه‌هایی که تعریفی از فرهنگ نداشته باشند قابل پذیرش نخواهند بود.
انتهای پیام/2302/ز40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها