امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76304
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس این نشست با حضور سید جواد طباطبائی، سیدهاشم آقاجری، یوسف اباذری، احمد بستانی، داریوش رحمانیان، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس این نشست با حضور سید جواد طباطبائی، سیدهاشم آقاجری، یوسف اباذری، احمد بستانی، داریوش رحمانیان، داود فیرحی، حاتم قادری و قباد منصوربخت، از اساتید اندیشه و تاریخ کشور برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای حضور در نشست مذکور روز پنج‌شنبه چهارم اردیبهشت ساعت ۱۴ به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مراجعه کنند.
  براساس این گزارش، سید جواد طباطبائی در سال 1324 در تبریز به دنیا آمد. تحصیلات خود را در تبریز انجام داد و برای تحصیل حقوق به دانشگاه تهران رفت. پس از اخذ لیسانس حقوق از دانشکده حقوق و علوم سیاسی از دانشگاه تهران به فرانسه رفت و در دانشگاه سوربن به ادامه تحصیل پرداخت و با اخذ دیپلم مطالعات عالی D.E.S از رشته فلسفه سیاسی فارغ‌التحصیل شد.

در حوزه اندیشه سیاسی غرب وی مجموعه چند جلدی جدال قدیم و جدید را به بازکاوی انتقادی فکر سیاسی غربی از یونان تا دوران جدید اروپا اختصاص داده است. از جمله مهمترین آثار او می‌توان «زوال اندیشه سیاسی در ایران»، «دیباچه‌ای بر نظریه انحطاط ایران»، «مکتب تبریز و مبانی تجدد خواهی»، «حکومت قانون: مبانی نظریه مشروطه‌خواهی»، «ابن خلدون و علوم اجتماعی»، «خواجه نظام الملک»، «تاریخ اندیشه سیاسی جدید در اروپا از نوزایش تا انقلاب فرانسه» اشاره کرد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار