امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76305
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی حدادی اصل درباره داستان کتاب «از تهی سرشار» گفت: این اثر ماجرای جوانی بیست و چند ساله را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی حدادی اصل درباره داستان کتاب «از تهی سرشار» گفت: این اثر ماجرای جوانی بیست و چند ساله را که قرار است پایان‌نامه خود را پیرامون شخصیت اخوان بنویسد، روایت می کند. شخصیت اصلی داستان در ابتدا از پرداختن به آثار اخوان ثالث در پایان نامه اش امتناع می کند اما رفته رفته به این شاعر نامی علاقه مند می شود؛ به گونه ای که شخصیت اخوان را می بیند و اشعارش هر کدام داستانی را برایش به تصویر می کشد. در واقع "رها" شخصیت اصلی داستان به بیماری دچار شده که به توهم رنگ می بازد و اتفاقات یک به یک شکل می گیرد.

حدادی اصل با بیان این که داستان «از تهی سرشار» به هفت بخش تقسیم می شود، عنوان کرد: هر کدام از بخش های کتاب تحت تاثیر یکی از شعر های اخوان ثالث نامگذاری شده است و هر بخش در حال و هوای همان شعر سپری می شود. آواز چگور، سگ ها و گرگ ها، میراث، قاصدک، ناگه غروب کدامین ستاره، زمستان و چون سبوی تشنه عناوین بخش های مختلف کتاب هستند.

این نویسنده با تاکید بر این که داستان «از تهی سرشار» بحث و کنش محض درباره ی زندگی و شخصیت اخوان نیست، اظهار کرد: تاثیر آثار اخوان ثالث بر شخصیت اصلی کتاب بخشی از داستان را در بر می گیرد و تا جایی صحبت از اخوان می شود که به ماجرا و قصه ی رمان صدمه نزند. زندگی اخوان همپای بیماری رها جلو می رود.

وی گفت: رمان «از تهی سرشار» در 136 صفحه و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است و از هفته آینده توزیع آن در کشور شروع می شود.

گفتنی است علی حدادی اصل دارای دیپلم نمایش و لیسانس ادبیات نمایشی است و از تهی سرشار نخستین رمان این نویسنده جوان است. وی هم اکنون در حال نگارش رمان دیگری با نام "نه ماه و سه روز تو آشغال دونی" است. حدادی همچنین یک مجموعه نمایشنامه آماده چاپ دارد که شامل سه اثر  در فضای شوخی و نقیضه در باب اشخاص مطرح دنیای نمایش و درام های نمایشی گوناگون است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها