امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76325
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۴
تعداد بازدید: 28
کریم مجتهدی چهره ماندگار فلسفه ایران و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

کریم مجتهدی چهره ماندگار فلسفه ایران و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: سال گذشته کتاب «فلسفه در دوره تجدید حیات فرهنگی غرب» برای نخستین بار و تنها با صد نسخه به بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران رسید و علت کم نسخه بودن آن هم مشکل کاغذ و گرانی آن بود که در روزهای منتهی به نمایشگاه این کتاب منتشر شد و البته خیلی زود هم این نسخه‌ها به اتمام رسید.

وی در ادامه افزود: پاییز 92 یکهزار نسخه دیگر این اثر به بازار کتاب آمد و امسال هم این کتاب در نمایشگاه کتاب تهران عرضه خواهد شد.

مجتهدی علت نامگذاری این اثر را به «تجدید حیات فرهنگی» را اهمیت لفظ تجدید حیات برای خود معرفی کرد و گفت: نخواستم لغت رنسانس را برای عنوان کتاب به کار ببرم لذا عمدی این لغت را انتخاب کردم.

وی درباره تجدید چاپ کتاب «دکارت و فلسفه او» برای ششمین بار اظهار داشت: پرسش اصلی در این کتاب این است که آیا فلسفه از مظاهر دیگر فرهنگی انسان جدا است؟ تلاش کردم در این کتاب نفی این امر را نشان دهم که فلسفه جدای از سیاست، هنر، تعلیم و تربیت، علم و ... نیست فلسفه در یک محیط فرهنگی معنا پیدا می‌کند. این کتاب توسط انتشارات امیرکبیر منتشر شده است.

چهره ماندگار فلسفه ایران در پایان اظهار داشت: مطمئن باشید که از من تا دو سال دیگر نه کتابی نه مقاله‌ای منتشر نخواهد شد، چرا که در حال کار روی یک پروژه فلسفی هستم و کار فلسفی هم اینطور نیست که در یک سال چند کتاب و مقاله بتوان ارائه داد، فلسفه با ماه و هفته قابل ارزیابی نیست!

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها