امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76330
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۵
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ارسن آواکوف" وزیر کشور موقت اوکراین اعلام کرد که گروهی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ارسن آواکوف" وزیر کشور موقت اوکراین اعلام کرد که گروهی از نیروهای ویژه وزارت کشور و وزارت دفاع این کشور برای کنترل اوضاع به مناطق شرق و جنوب اوکراین اعزام شده‌اند.

به گفته وی، وظیفه این گروه اجرای برنامه عملیات برقراری نظم در مناطقی است که با ناآرامی‌های گسترده روبرو هستند.

با توجه به وخامت اوضاع در مناطق شرقی و جنوبی اوکراین، شورای امنیت ملی و دفاعی این کشور شب گذشته جلسه ای اضطراری تشکیل داد.

دفتر مطبوعاتی پارلمان اعلای اوکراین اعلام کرد که در این نشست اقدامات لازم برای حل و فصل اوضاع در شرق کشور مورد بررسی قرار گرفت.

این دفتر نتیجه و جزییات این نشست را فاش نکرد. البته بر اساس اطلاعات برخی منابع غیررسمی، در نشست شورای امنیت اوکراین مسئله برقراری وضعیت فوق العاده در برخی شهرها برای عادی سازی اوضاع مطرح و بررسی شده است.

ضمن اینکه "سرگئی تیگیپکو" نامزد پست ریاست‌جمهوری اوکراین خواستار عدم استفاده از توان نظامی و اعلام عفو عمومی در مناطق شرقی کشور شد.

به عقیده وی، پارلمان اعلای اوکراین باید سریعا بسته اقداماتی فوری برای حل و فصل اوضاع  در مناطق شرق و جنوب کشور بررسی کند که از جمله این اقدامات باید برگزاری فوری انتخابات پارلمانی و انتخاب فرمانداران و اعلام عفو عمومی برای افرادی است که در تظاهرات اعتراض آمیز شرکت داشتند.

تیگیپکو با جدی توصیف کردن وخامت اوضاع، تاکید کرد که شرایط بوجود آمده راه حل نظامی ندارد و لازم است تا فورا تدابیر خاصی، از جمله برگزاری انتخابات مجدد  فرمانداران مناطق اتخاذ شود.

لازم به یادآوری است که روز شنبه در 3 شهراسلاویانسک، کراسنی لیمان و کراماتورسک استان دونتسک در شرق اوکراین طرفداران فدراتیوه شدن این کشور ساختمان‌های دولتی  و همچنین ساختمان پلیس محلی را به اشغال خود در آوردند.

انتهای پیام/آ.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها