امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76335
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۵
تعداد بازدید: 38
محمدآقاجانی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: در صورت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و انصراف گروه‌هایی از جامعه از دریافت یارانه ...

محمدآقاجانی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: در صورت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و انصراف گروه‌هایی از جامعه از دریافت یارانه حداقل 4800 میلیارد تومان از این اعتبارات برای بهبود خدمات سلامت در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد که با استفاده از این منابع 8 بسته خدماتی ویژه در حوزه درمان وزارت بهداشت اجرا می‌شود.

وی گفت: این برنامه‌ها بسیار مفصل و متعدد هستند و جزئیات آنها به تدریج با نهایی شدن برنامه و ورود اعتبارات به وزارت بهداشت اعلام می شود اما هدف کلی اجرای این بسته‌های ویژه، افزایش دسترسی مردم به خدمات با کیفیت درمانی در بخش دولتی، کاهش هزینه پرداختی مردم برای درمان با مراجعه بیشتر آنها به بخش دولتی و دریافت خدمات مناسب دولتی و بی نیازی از مراجعه به بیمارستانهای خصوصی است.

معاون درمان وزیر بهداشت ادامه داد: با توجه به گلایه مردم از نبود پزشک متخصص در بیمارستان دولتی به خصوص در ایام تعطیلات و ساعات عصر و شب یکی از بسته های خدمتی تعریف شده جدید، افزایش درآمد پزشکان متخصص در صورت ماندگاری آنها در این ساعات در بیمارستان دولتی است.

آقاجانی گفت: به این ترتیب با افزایش ضریب پرداختی به پزشکان متخصص، مردم در صورت مراجعه به بیمارستانهای دولتی در هر ساعت از شبانه روز به خدمات تخصصی مناسب دسترسی پیدا می‌کنند و دیگر نیازی به مراجعه به بخش خصوصی برای دریافت خدمات پزشکی اعم از خدمات سرپایی و بستری نخواهند داشت.

وی افزود: همزمان با اجرای این برنامه، اقدامات گسترده ای نیز برای بهبود خدمات غیر پزشکی بیمارستانهای دولتی که به خدمات هتلینگ معروف است نیز در بیمارستانهای دولتی اجرا می‌شود که البته اجرای این برنامه نیز با واقعی شدن تعرفه خدمات هتلینگ بیمارستانهای دولتی با استفاده از منابع جدید حاصل از هدفمندی یارانه ها اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار