امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76341
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۵
تعداد بازدید: 44
علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص آزمون مدارس ...

علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص آزمون مدارس نمونه دولتی اظهار داشت:‌ دستورالعمل ثبت‌نام مدارس نمونه دولتی برای مدارس ارسال شده است و آزمون در دهه سوم خردادماه بعد از اتمام امتحانات نوبت دوم دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: چند سالی است که این آزمون به شکل غیر متمرکز برگزار می‌شود و هر استانی مجاز است دفترچه ثبت‌نام را منتشر کرده و سؤالات آزمون را طراحی کند و در دستورالعمل، کلیات برگزاری آزمون از جمله عناوین دروس و میزان ضریب هر درس تعیین شده است تا یک هماهنگی از جهت ملی در سطح کشور وجود داشته باشد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش افزود: برخی از استان‌های همجوار نیز اقدام به طرح سؤال‌های قطبی می‌کنند؛ یعنی یک یا دو استان که با هم مشترک هستند، یک سؤال را ارائه می‌دهند.

وی گفت: با توجه به اینکه زمان برگزاری آزمون، مشترک است، برای اینکه در طراحی سؤال صرفه‌جویی شود، برخی استان‌ها با هم همکاری می‌کنند و یک سؤال برای دو یا سه استان طراحی می‌شود که این شکل را قطبی می‌گویند.

زرافشان ادامه داد: بعد از برگزاری آزمون، نتایج اعلام می‌شود و ثبت‌نام انجام شده تا هم‌زمان با دستورالعمل ساماندهی، مدارس بتوانند نیروی انسانی خودشان را سامان دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها