امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76355
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 56
مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی،‌ توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به ...

مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی،‌ توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: اعتبارات عمرانی ملی آموزش و پرورش که در سال 92 در قانون بودجه به تصویب رسید، 1380 میلیارد تومان بود که البته بعداً قانون بودجه با استقرار دولت جدید اصلاحیه داشت.

وی ادامه داد: خوشبختانه در پایان سال 92 برای پرداخت مطالبات پیمانکاران توجه خوبی به بخش عمرانی آموزش و پرورش شد و امیدواریم طی یکی دو ماه آینده بخشی از مطالبات پیمانکاران را بابت پروژه‌هایی که تحویل دادند، پرداخت کنیم که نوید خوبی برای بخش عمرانی آموزش و پرورش است.

* افزایش اعتبارات استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس به 300 میلیارد تومان

رئیسی با بیان اینکه از اعتبارات عمرانی ملی در سال گذشته 700 میلیارد تومان پرداخت شده است، افزود: عمده این اعتبار صرف مطالبات پیمانکاران خواهد شد؛ ضمن اینکه بخشی نیز صرف تکمیل پروژه‌های نیمه تمام می‌شود.

وی اضافه کرد: ‌اعتبار قابل توجه‌ای که در سال گذشته برای اولین بار در اختیار ما قرار گرفت، اعتبار استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس بود، که از 200 میلیارد تومانی که مجلس مصوب کرد، 146 میلیارد تومان تخصیص داده شد که قسمت قابل توجهی از مدارس کشور به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: انشاءالله این روند در سال 93 ادامه پیدا خواهد کرد، چرا که مجلس 200 میلیارد تومان مصوب سال گذشته را به 300 میلیارد تومان افزایش داده است.

وی به بودجه عمرانی سال 93 نیز اشاره کرد و گفت: در سال 93 اعتبارات ملی برای بخش عمرانی آموزش و پرورش که مصوب شده و در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار خواهد گرفت 930 میلیارد تومان خواهد بود؛ البته بخشی هم اعتبارات استانی است، یعنی پروژه‌هایی که ماهیت استانی دارند از محل اعتبارات استانی تأمین اعتبار خواهند شد.

رئیسی اظهار داشت: هنوز اعتبارات استانی در سال 93 توزیع نشده است، ولی در سال 92 علاوه بر 1380 میلیارد اعتبار ملی، حدود 600 میلیارد اعتبار استانی داشتیم که هنوز درصد تخصیص اعتبار از 600 میلیارد مشخص نیست.

وی افزود: اعتبارات عمرانی سال 93 در کل نسبت به سال 92 کاهش پیدا کرده است و در بحث بودجه عمرانی آموزش و پرورش حدود 30 تا 32 درصد، اعتبارات کاهش یافته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها