امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76358
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 64
‌فریبرز واحدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ‌با بیان اینکه آمار تلفات درون شهری تهران در حوادث ...

‌فریبرز واحدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ‌با بیان اینکه آمار تلفات درون شهری تهران در حوادث رانندگی 3 برابر برون‌شهری گزارش شده است، بیان کرد: خستگی و خواب‌آلودگی، سبقت و سرعت غیرمجاز و عدم توجه به جلو‌ از مهم‌ترین عوامل تصادفات رانندگی هستند.

وی ادامه داد: شتاب‌زدگی و عجله برای رسیدن به مقصد و خستگی ناشی از سفر طولانی، تمرکز را کم می‌کند و اگر رانندگان در این زمینه دقت و تمرکز بیشتری داشته باشند سفر ایمنی را برای خود و همراهان‌ به ارمغان خواهند آورد.

وی با اعلام کاهش 18.7 درصدی آمار تلفات تصادفات رانندگی اظهار داشت: در 11 ماه سال 91 آمار تلفات رانندگی در جاده‌های استان تهران 385 نفر بود که این رقم در 11 ماهه سال 92 به 313 نفر در راه‌های برون شهری و روستایی رسیده است.

وی ادامه داد: دستگاه‌های امدادرسان جاده‌ای، هلال احمر، اورژانس، پلیس راه، راهداری و حمل و نقل و پایانه‌ها کارنامه مطلوبی ‌در سالی که گذشت از خود در استان تهران به جای گذاشته‌اند.

واحدی این آمار را آمار مستند پزشکی قانونی اعلام کرده و گفت: پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که این آمار کاهشی در 12 ماهه نیز سیر نزولی خود را حفظ کند.

واحدی بیان کرد: حدود 40 درصد افرادی که در تصادفات از بین می‌روند سرپرست خانوار هستند، اینها قشر مولد و نیروی کار جامعه محسوب می‌شوند و از بین رفتن آنها هزینه اقتصادی زیادی به کشور تحمیل می‌کند یعنی چیزی حدود سالانه 5 درصد تولید ناخالص ملی کشور (20 میلیارد دلار) و این رقم بالایی است.

وی تأکید کرد: شاخص ایمنی مقوله‌ای چندوجهی است و وزارت راه و شهرسازی به تنهایی نمی‌تواند از عهده این کار برآید، چندین ارگان، وزارتخانه و نهاد باید کار کنند تا ایمنی ترافیک و حمل و نقل تأمین شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اضافه کرد: 18 ارگان به صورت مستقیم و 30 ارگان به طور غیرمستقیم به صورت همکار در موضوع حمل و نقل و ترافیک تأثیرگذار هستند و عزم ملی تمامی این سازمان‌ها در اقتصاد کشور تأثیر به سزایی خواهد داشت.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها