امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76360
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، نشست مطبوعاتی همایش بین‌المللی نکوداشت مقام علمی و اخلاقی آیت‌الله محمدمهدی آصفی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، نشست مطبوعاتی همایش بین‌المللی نکوداشت مقام علمی و اخلاقی آیت‌الله محمدمهدی آصفی به عنوان الگوی مجاهدت عالمانه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و محمدجواد صاحبی دبیر عملی کنگره پیش از ظهر امروز در سالن کنفرانس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

در ابتدای نشست حجت‌الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد با بیان اینکه کنگره علمی و اخلاقی آیت‌الله آصفی توسط دفتر تبلیغات اسلامی قم با همکاری برخی نهادهای حوزوی برگزار می‌شود اظهار کرد: ارائه الگو و اسوه، از ساز و کارهای تربیت دینی است و تاکید قرآن در نقل قصص انبیا نیز بر این اساس است.

وی بیان کرد: سال‌هاست که دفتر تبلیغات قم با نگاه ارائه الگو و اسوه برای مبلغین و طلابی که بحث تبلیغی را پیگیری می‌کنند نکوداشت‌های مختلفی را برگزار می‌کند.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افزود: در رویکرد جدید به این نتیجه رسیده‌ایم که برای برخی شخصیت‌ها باید نکوداشت ویژه‌ای برگزار شود.

وی تصریح کرد: کثرت آثار قلمی، مجاهدات در عراق و ایران، خدمات اجتماعی نسبت به ایتام و بی سرپرستان و دنیا گریزی از آیت‌الله آصفی شخصیت ویژه‌ای را ساخته‌ است و امیدواریم که بتوانیم با این همایش شخصیت بزرگ ایشان را معرفی کنیم.

روستا آزاد با بیان اینکه از آیت‌الله آصفی بیش از 200 جلد کتاب گردآوری شده است گفت: امیدواریم که در این همایش بتوانیم مجموعه آثار و مقالات وی را در قالب یک مجموعه فراهم کنیم.

وی ادامه داد: معرفی شخصیت آیت‌الله آصفی و تشویق جوانان به پیمودن این راه بخشی از اهداف این همایش است.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه آیت‌الله آصفی در قله زهد و دنیا گریزی قرار دارد گفت: وی در پرداختن به مسائل جدید فقهی کم نظیر است و تجلیل از وی تجلیل از شش دهه مجاهدت عالمانه در مکتب اهل بیت(ع) است.

انتهای پیام/2258/ل30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها