امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76361
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، صبح امروز با حضور ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، صبح امروز با حضور عبدالجبار کاکائی دبیر علمی، قادر طراوت‌پور دبیر اجرایی و سعید بیابانکی، محمدعلی بهمنی و فاطمه راکعی از اعضای شورای سیاست‌گذاری در ساختمان فجر برگزار شد.

بر اساس این گزارش دبیر این جشنواره پس از ایراد سخنانی پیرامون آنچه که تاکنون در این جشنواره گذشته است و در پاسخ به سؤال فارس پیرامون بخش بین‌الملل جشنواره و اینکه آیا تنها شعرخوانی شاعران را در این بخش شاهد خواهیم بود، گفت: در بخش بین‌الملل جشنواره تصمیم گرفته‌ایم کتاب دو زبانه‌ای از 13 شاعر را که تهیه و تدوین شده در جشنواره توزیع کنیم.

قادر طراوت‌پور دبیر اجرایی جشنواره در پاسخ به همین سؤال فارس و در توضیح بیشتر از سفر شاعران خارجی به نقاط دیدنی از جمله شیراز اشاره و ابراز داشت: در بخش بین‌الملل تلاش شده، در کمیته ویژه‌ای که بدین مناسبت تدارک دیده شده است، برنامه‌ها اجرایی شود. در این بخش به چهره‌های خوب و قابل قبول و با لحاظ اینکه شخصیت‌های ادبی نامدار باشند، از قاره‌های مختلف دعوت به عمل آمده است و تاکنون 13 نفر مورد توافق بوده‌اند، البته این بجز شاعرانی از کشورهای فارسی زبان و ایران خواهد بود. این افراد معمولا به عنوان میهمانان فرهنگی به موزه‌ها و مکان‌های دیدنی دعوت می‌شوند. این دسته از شاعران به شیراز خواهند رفت تا از نزدیک با چهره‌ها و تمدن ما آشنا شوند.

عبدالجبار کاکایی در پاسخ به سؤال دیگر فارس مبنی بر اینکه پیشتر در خبرها از برگزاری بزرگداشت برخی شاعران مواردی مطرح شده بود آیا همچنان این موضوع اجرایی است، گفت: یکی از مباحث کمیته علمی که در حد پیشنهاد بود و بدون مشورت مطرح شد، همین موضوع بود، اما باید بگویم که در این دوره از جشنواره شعر فجر بزرگداشت و یا تجلیلی نخواهیم داشت و اصولا به سمت موضوعاتی که ایجاد حساسیت می‌کند، جزء سیاست‌های جشنواره نیست.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها