امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7638
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد اسحاقی معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی طی جلسه‌ای در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد اسحاقی معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی طی جلسه‌ای در ادامه تصویب اقدامات ملی راهبرد کلان دوازدهم نقشه مهندسی فرهنگی این‌باره گفت: در جلسه 151 و ذیل راهبرد کلان «گسترش تأثیرگذاری و ارزش‌آفرینی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر معرفی دستاوردها و الگوهای موفق در سطح جهانی برای جهانی شدن گفتمان اسلام ناب در موضوعات و مسائل بشری و جهانی» اقدامات ملی ذیل به تصویب رسید:

1- ساماندهی نظام رصد، پایش، آینده‌پژوهی و آینده‌نگاری در زمینه فرهنگی در سطح بین‌الملل.

2- تأسیس و گسترش شبکه‌های مجازی بین‌المللی و فعالیت‌های رسانه‌ای و هنری به منظور ارائه تصویر روشن از جمهوری اسلامی ایران و معرفی دستاوردها و الگوهای موفق آن در عرصه‌های مختلف.

3- ساماندهی و هدایت و حمایت از ایجاد، گسترش کمی و کیفی فعالیت مراکز تحقیقاتی و آموزشی، اتاق‌های ایران، کتابخانه‌ها، کرسی‌ها، رشته‌ها، دروس و دوره‌های آموزشی در زمینه اسلام‌شناسی، شیعه‌شناسی، ایران‌شناسی و اندیشه انقلاب اسلامی در خارج از کشور در چارچوب نقشه مهندسی فرهنگی.

دبیر شورای مهندسی فرهنگی افزود: در ادامه جلسه نیز اقدامات ملی ذیل پس از بحث و بررسی از تصویب اعضا گذشت:

1- طراحی و برنامه‌ریزی ایجاد سامانه پیشگیرانه و مقابله با اسلام ستیزی، اسلام‌هراسی، شیعه‌ستیزی و ایران‌هراسی و جریان‌ها و ترفندهای تفرقه‌افکن.

2- تدوین و اجرای سند و برنامه جامع گردشگری مبتنی بر نقشه مهندسی فرهنگی.

3- برنامه‌ریزی برای جذب و گسترش گردشگری خارجی به ویژه شیعیان و دیگر مسلمانان در زمینه‌های دینی، زیارتی، درمانی، علمی و فرهنگی به ایران.

4- تدوین و اجرای نقشه راه تحقق وحدت شیعیان و ارتقاء نقش‌آفرینی آنان در همگرایی جهان اسلام با همکاری کشورها، نهادها و شخصیت‌های تأثیرگذار.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها