امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76380
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 56
ابراهیم نکو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار کرد: بسیاری از نمایندگان از طرح تشکیل فراکسیونی مستقل با هدف همراهی و تعامل بیشتر ...

ابراهیم نکو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار کرد: بسیاری از نمایندگان از طرح تشکیل فراکسیونی مستقل با هدف همراهی و تعامل بیشتر دولت و مجلس استقبال کردند و این طرح با سرعت مناسبی در مجلس پیگیری و نهایی شد.

وی افزود: براساس آخرین برنامه‌ریزی‌ها به طور قطع تا پیش از پایان فروردین‌ماه یعنی تا هفته آینده، فراکسیون فوق با عنوان اعتدال در مجلس به صورت رسمی اعلام موجودیت کرده و کار خود را آغاز می‌کند.

این نماینده مجلس در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در رباط کریم مبنی بر اینکه این فراکسیون در شروع کار با چند عضو فعالیت خود را آغاز می‌کند، گفت: تاکنون بیش از 140 نفر از نمایندگان که همراهی بیشتری با دولت یازدهم دارند، طرح ما را امضا کردند و تلاش داریم تا نخستین جلسه را با حداقل 140 نماینده برگزار کنیم.

نکو همچنین با اشاره به تأخیر در شروع فعالیت فراکسیون اعتدال که پیش از این قرار بود در روزهای پایانی سال 92 به صورت رسمی اعلام موجودیت کند، اضافه کرد: به هر حال تشکیل یک فراکسیون جدید کار ساده‌ای نبود و نیازمند برنامه‌ریزی و اخذ نظر دیگر نمایندگان و سپس تدوین و طراحی چارچوب‌های کار و بالاخره دعوت از نمایندگان مردم در مجلس است.

وی ادامه داد: تلاش ما نیز این بود که فراکسیون اعتدال همانطور که از نامش پیدا است، از جنجال و هیاهو به دور بوده و کار را با تعامل و همراهی دیگر نمایندگان به پیش ببریم.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این هدف مهم حاصل شد و تعداد زیادی از نمایندگان طرح تشکیل فراکسیون اعتدال را پذیرفته و آن را امضا کردند و تلاش داریم تا هفته آینده نخستین جلسه فراکسیون را همراه با اعلام موجودیت رسمی برگزار کنیم.

نکو درباره برخی از مخالفت‌ها با تشکیل فراکسیون جدید در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در شرایط فعلی که نیازمند همراهی و همدلی همه مسئولان به ویژه میان قوای مقننه و مجریه هستیم، نمی‌خواهیم بر روی نقاط افتراق تکیه کرده و درباره ریشه برخی از مخالفت‌ها واکنشی داشته باشیم.

وی در پایان گفت: به هر حال برخی از نمایندگان تصور می‌کنند که تشکیل این فراکسیون، موجب تضعیف دیگر گروه‌ها می‌شود و حق دارند درباره مسائل مهمی چون راه‌اندازی یک فراکسیون جدید و مقتدر در مجلس نظرات خود را بیان کنند.

انتهای پیام/2302/ز40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها