امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76385
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 50
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آسیب‌های سوانح جاده ای و سرطان‌ها همچنان به عنوان دو عامل مهم از سه علت اصلی مرگ و میر در ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آسیب‌های سوانح جاده ای و سرطان‌ها همچنان به عنوان دو عامل مهم از سه علت اصلی مرگ و میر در کشور، محور اصلی برخی مقالات و میزگردهای سی و هشتمین کنگره سالانه جامعه جراحان ایران است.

سیاوش صحت، دبیر علمی جامعه جراحان ایران با بیان این مطلب گفت: گسترش جاده های کشور و فاصله زیاد با مراکز بیمارستانی عامل مهمی در طولانی شدن رسیدگی و درمان مصدومان سوانح رانندگی است.

دبیر علمی جامعه جراحان ایران با اشاره به پژوهش‌های انجام شده توسط جامعه جراحان ایران گفت: این بررسی‌ها نشان می‌دهد که بین 1 تا 12 ساعت زمان صرف می شود که مصدوم به خدمات علمی و دقیق درمانی دسترسی پیدا کند ، از این رو موضوع تله مدیسین ( ارتباط پزشکی از راه دور ) یکی از ابعاد محوری در سخنرانی های همایش امسال است؛ بدین ترتیب می توان اقدامات تخصصی و درمانی را در راه ( آمبولانس) بوسیله ماهواره به درمانگر ارائه کرد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: بررسی عوارض و پیامدهای درمان بیماری‌ها بر اساس پرونده و داده‌های سازمان پزشکی قانونی و بیمارستان‌ها ، بخش دیگری از موضوعات کنگره امسال است که 20 لغایت 24 اردیبهشت ماه امسال در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.

صحت گفت: بر اساس آمار، سرطان معده در مردان و سرطان سینه در زنان شایع‌ترین انواع سرطان در ایران است که در این کنگره به جنبه های نوآورانه در تشخیص و درمان آن توجه می‌شود.

دبیر علمی جامعه جراحان ایران با تاکید بر حضور بالغ بر 720 سخنران از 18 رشته مختلف پزشکی و جراحی و ارائه صدها مقاله افزود: کارگاه‌های سونوگرافی برای جراحان و آشنایی با کاربردهای اجرایی تله مدیسین همچنین کارگاه پزشکی مبتنی بر شواهد با همکاری استادان ودانشگاه‌های بزرگ و معتبر علوم پزشکی کشور در طول پنج روز برگزاری کنگره بر پا خواهد شد.

وی گفت: با توجه به ربع قرن تجربیات جامعه جراحان ایران و همراهی همکاران در تخصص‌ها ، همچنین اطلاعات علمی مراکز درمانی و دانشگاهی کشور، امسال سعی کرده‌ایم که متنوع ترین برنامه‌های علمی - آموزشی را برگزار کنیم.

صحت با اشاره به مشکلات مدیریتی در بهداشت و درمان کشور و اهمیت سلامتی افزود: برگزاری میزگردهای پرسش و پاسخ با حضور جراحان باسابقه به همراه کنفرانس‌هایی پیرامون پیوند اعضاء ، پرستاری ، بیهوشی ، رادیولوژی ، رادیوتراپی ، تعرفه‌های درمانی ، رابطه پزشک و بیمار ، سرانه درمان ، نقش پزشکان در جامعه ، دیه و ... با محوریت آسیب شناسی بهداشت و درمان از دیگر ابعاد کنگره امسال است.

دبیر سی و هشتمین کنگره سالانه جامعه جراحان ایران گفت : طبق روال هر سال مراسم تجلیل از پیشکسوتان جراحی ایران و برترین شاخه‌های فعال در عرصه علمی و آموزشی به همراه معرفی فرآورده‌های پزشکی، دارویی و جراحی با هدف شناخت فناوری‌های نوین و کاربردی برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است سی و هشتمین کنگره سالانه جامعه جراحان ایران 20 لغایت 24 اردیبهشت ماه 93 در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران، برگزار خواهد شد و هم اکنون از طریق دفتر مرکزی و سایر دفاتر شاخه‌ای جامعه جراحان در شهرهای دیگر برای رشته های جراحی، بیهوشی و پرستاری ثبت نام به عمل می آید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها