امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76403
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد اسد‌پور پیرانفر در نشست خبری چهارمین کنگره بین‌المللی نارسایی قلب ایران اظهار داشت: برنامه‌هایی که در این ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد اسد‌پور پیرانفر در نشست خبری چهارمین کنگره بین‌المللی نارسایی قلب ایران اظهار داشت: برنامه‌هایی که در این کنگره تدارک دیده شده پیشرفته‌تر از جلسات قبلی بوده است؛ توانمندی‌های خوبی در قلب وجود دارد و حرفی برای گفتن داریم. از طرفی پذیرای شنیدن تحقیقات و پیشرفت‌های شرکت‌کنندگان از تمام نقاط جهان هستیم.

وی افزود: تحقیقات و پیشرفت‌های موجود در خصوص نارسایی‌های قلبی در این کنگره بررسی خواهد شد.

مدیر گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران تصریح کرد: آمار دقیقی از تعداد مبتلایان به نارسایی قلبی وجود ندارد؛ درباره اینکه آیا نارسایی منجر به مرگ و میر می‌شود باید گفت تا زمانی که قلب از کار نیفتد فرد نمی‌میرد.

وی افزود: آریتمی قلبی، بیماری میکروبی و سایر بیماری‌های قلبی دیگر در نهایت به نارسایی قلبی منجر می‌شوند.

رئیس چهارمین کنگره بین‌المللی نارسایی قلب ایران اظهار داشت: بعضی از بیماری‌های قلبی مادرزادی است و به ارث می‌رسند؛ بررسی مسائل ژنتیکی بیماری‌های مادرزادی قلبی از زمان جنینی و برخی در زمان تولد تشخیص داده می‌شوند. برخی بیماری‌ها نیز مانند کرونر قلبی و روماتید اکتسابی هستند؛ خوشبختانه در حال حاضر میزان ابتلا به روماتیسم قلبی کم شده است. برخی دیگر از بیماری‌های قلبی هم مربوط به چاقی و عدم تحرک است. فشار خون نارسایی قلبی ایجاد می‌کند.

اسدپور پیرانفر با بیان اینکه کرونر قلبی به خود شخص و جنسیت بستگی دارد، ادامه داد: در تمام زمینه‌های قلب و عروق پیشرفت کرده‌ایم و اعزام برخی بیماران به خارج نیز به دلیل کمبود برخی تجهیزات در کشور است. در چند سال گذشته با مشکل دارو و تجهیزات روبرو بودیم که اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم در این چند ماه اخیر با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید به اندازه چند سال پیشرفت کرده‌ایم.

وی با اشاره به تأثیر تحریم‌ها در اجرای کنگره‌های بین‌المللی اظهار داشت: در چند سال اخیر نمی‌توانستیم کنگره‌های بین‌المللی را برگزار کنیم. وقتی ارتباط نباشد عقب‌ماندگی می‌آورد؛ مثلاً در مورد تجهیزات وقتی دسته‌های آنها خراب می‌شدند به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانستیم قطعات یدکی آنها را پیدا کنیم. 90 درصد مشکلات ما مربوط به تحریم‌ها بود و اکنون کمتر در فشار هستیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها