امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76421
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۳۰
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین استقلال در جمع خبرنگاران گفت:‌ ابتدا می خواهم از هواداران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین استقلال در جمع خبرنگاران گفت:‌ ابتدا می خواهم از هواداران استقلال تشکر کنم و از آنها هم عذرخواهی کنم. در روزهای گذشته من با وجود آنکه حال و روز خوشی نداشتم اما فیلم بازی الشباب را نگاه کردم، این آخرین فرصت ماست و باید از آن استفاده کنیم.

وی در مورد مصدومان و محرومان تیمش گفت:‌مجید غلام‌نژاد، مهدی نظری و سیاوش اکبرپور مصدوم هستند و ساموئل محروم است.صادقی و خسرو حیدری مصدوم هستند و با اجازه غایبند اما نمی دانم بیک زاده کجاست.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد سفر استقلال به عربستان در غیاب ملی‌پوشانش گفت: این مسئله امکان‌پذیر نیست زیرا فوتبال 11 نفره است و ما نمی‌توانیم با 7 نفر مقابل حریف بازی کنیم. ما 4 بازیکن مصدوم داریم، یک بازیکن‌مان محروم است و اگر 4 ملی‌پوش را هم از دست بدهیم 9 غایب خواهیم داشت. مگر می‌شود فوتبال را 11 به 7 بازی کرد.

وی افزود: اصلا ما 11 نفر شدیم، آیا در شأن و شخصیت فوتبال ایران است که ما بدون بازیکن نیمکت‌نشین به عربستان برویم. من 32 و 33 سال است که در فوتبال هستم چنین چیزی را ندیدم و تعجب می‌کنم، البته نمی‌خواهم وارد جزئیات شوم، به هرحال ما نشستی هم داشته‌ایم.

قلعه‌نویی تصریح کرد: من نمی‌دانم دستور داده‌اند یا نه، اما دید فنی خودم را می‌گویم؛ فدراسیون مسئولیت قبول کند و به طور کتبی به ما اعلام کند و مدیرعامل و هیأت مدیره باشگاه تصمیمی خواهند گرفت که به ما ابلاغ می‌‌کنند. برخی تیم‌ها شاید بتوانند دو سه بازیکن خود را به تیم ملی بدهند و بازیکن جایگزین دارند اما ما بدون ملی‌پوشان 11 نفر هم نمی‌شویم. با این حال اگر مدیرعامل و هیأت مدیره بگویند و الزام کنند، ما تبعیت می‌‌کنیم. فدراسیون مسئولیت قبول کند ما هم به عربستان نمی‌رویم. مربی ام‌صلال گفت اگر پژمان منتظری از تیمم برود استعفا می‌کنم، در حالی که او یک بازیکن داشت. با این حال من نمی‌خواهم حرف بزنم، می‌گویم کفاشیان مسئولیت قبول کند و بگوید با مسئولیت من به عربستان نروید، در آن صورت تیم به عربستان نخواهد رفت. من به ضعیف شدن هم کاری ندارم می‌گویم فوتبال را نمی‌شود 11 به 7 بازی کرد. باید 11 به 11 باشد. هیچ تیم ملی در دنیا به اردو نرفته است، با این حال باز هم باید بگوییم دوستان تحقیق ‌کنند ببینند که کدام تیم به اردو رفته است.

وی در مورد جریمه 20 درصدی کادر فنی و بازیکنان استقلال گفت:‌ تیم ما پنجم شده است، البته همه بازیکنان تلاش کرده‌اند و همه جای دنیا هم این مسئله است. البته اگر بگذارند ما به عربستان برویم و الشباب را ببریم با فتح‌اله‌زاده صحبت می‌کنم و این جریمه بخشیده می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اعلام مبلغ قرارداد بازیکنان گفت:‌ در دنیا قرارداد مربی و بازیکنان منتشر نمی‌شود، البته من خوشحالم که بالای سقف قرارداد پول گرفته‌ام و خیلی هم تاوان آن را داده‌ام ولی دروغ نگفته‌‌ام. اصلا سقف قرارداد معنی ندارد. مگر می‌شود در بارسلونا سقف قرارداد گذاشت، مسی، ژاوی، اینیستا هر کدام یک رقم قرارداد دارند، این قوانین من درآوردی بود که اکنون عواقبش را می‌بینیم.

قلعه‌نویی در مورد نامه‌ای که پیشکسوتان استقلال به رئیس جمهور زدند و خواستار واگذاری تیم به آنها شده‌اند و در این نامه اسم او و مظلومی هم بوده است، گفت:‌ من چنین نامه‌ای را ندیده‌ایم. شاید اسم من را نوشته‌ باشند. البته در همه دنیا پیشکسوتان ارجح هستند و اولویت دارند. پورحیدری یکی از پیشکسوتان استقلال است و بیشترین مربی را در این داشته است و جام آورده است. پیشکسوتان باید در اولویت باشند، البته طرحی هم باید باشد که شأن و شخصیت آنها حفظ شود و ارزش‌گذاری شود. طرحی که قابلیت اجرایی هم داشته باشد و بتوانیم از پیشکسوتان استفاده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه فصل آینده هم در این تیم می‌ماند‌،‌یا خیر گفت:‌خدمت به مردم افتخار است، من استقلال را پنجم کردم،‌پنجمی استقلال ربطی به هیأت مدیره و مدیرعامل و بازیکنان ندارد با این حال اگر استقلال قهرمان می‌شد، من از این تیم می‌رفتم، اما اکنون که تیم پنجم شده است، دور از معرفت است که تیم را رها کنم،‌البته ما با 4 امتیاز اختلاف پنجم شدیم. اگر روز آخر می‌بردیم دوم می‌شدیم.اما به خاطر یکسری از اشتباهات باختیم. اگر ماندنی شوم، یک تیم خوب 3 ساله می‌بندم مثل همان تیمی که سال 82 انجام دادم و با برنامه‌ریزی یک تیم منسجم و جوان و با انگیزه درست می‌کنیم.

وی در مورد اینکه فتح‌اله‌زاده از استقلال خواهد رفت، گفت:‌فتح‌اله‌زاده یک مدیر خبره است و برای این تیم زحمت زیادی کشیده است، ماندن و یا نماندن او دست من نیست، اما او سرمایه و تجارب ارزنده‌ای دارد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار