امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76433
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‏‌‏الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی امروز در جمع گروهی از دانشجویان مرکز آموزش پاسداری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‏‌‏الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی امروز در جمع گروهی از دانشجویان مرکز آموزش پاسداری امام حسین (ع) با اشاره به آیاتی از قرآن مجید اظهار کرد: خداوند به پیامبرش می‏‌‏گوید به مردم بگو آیا کسانی را که به دستورات من عمل می‏‌‏کنند با کسانی که متخلف هستند یکسان می‏‌‏شمارند؟

وی افزود: 2 دسته انسان در برابر فرامین الهی وجود دارند؛ گروهی که اهل عمل و اطاعت بوده و هر آنچه از جانب خداست و پیامبر (ص) آورده می‏‌‏پذیرند و گروهی دیگر که اهل خیانت و تقلب بوده و بر اساس دستورات الهی عمل نمی‏‌‏کنند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان این‌که انسان‏‌‏ها از کارهای یکدیگر و نیت‏‌‏های دیگران آگاه نیستند و این امر در قضاوت آن‌ها تاثیر می‏‌‏گذارد، عنوان کرد: اگر تخلف و گناه را به چشم خود ببینیم یا این‌که آثاری مبنی بر آن وجود داشته باشد آنگاه می‏‌‏توانیم میان خوبان و بدان تفاوت قائل شویم چراکه حجاب‏‌‏هایی در این دنیا پیش چشم ما قرار دارد.

وی ادامه داد: خداوند بر همه اعمال و نیت‏‌‏های بندگانش آگاه است و علم غیب دارد و نیز اسرار انسان‏‌‏ها را می‏‌‏داند به همین دلیل قضاوت او کاملاً صحیح است.

آیت‏‌‏الله علوی‌گرگانی خاطرنشان کرد: اطاعت از خداوند، پیامبر اکرم(ص) و ولی امر انسان را به سعادت می‏‌‏رساند و عقیده داریم شیعه 12 امامی که این چنین است بر حق خواهد بود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان این‌که خداوند از انسان‏‌‏ها می‏‌‏پرسد آیا این 2 گروه را مساوی می‏‌‏شمارید یا خیر گفت: برادر امام رضا (ع) فردی خلافکار بود؛ روزی گفت چون از اولاد پیامبر (ص) هستیم به دوزخ نخواهیم رفت و امام رضا (ع) در آن هنگام از وی سئوالی پرسید که موجب تحولش شد.

وی عنوان کرد: امام رضا(ع) از برادرش پرسید آیا پدرمان امام موسی‌کاظم (ع) که همواره اطاعت خدا را به جا می‏‌‏آورد و هیچ خلافی نداشت و تو که هرگونه گناهی را انجام می‏‌‏دهی با هم به بهشت می‏‌‏روید؟ و در این صورت برد با چه کسی است؟ در این هنگام برادرش دریافت که اشتباه از جانب اوست و سید بودن و انتساب به نسل پیامبر (ص) نمی‏‌‏تواند متضمن ورود به بهشت باشد.

آیت‏‌‏الله علوی‌گرگانی با بیان این‌که سرنوشت انسان در گرو عمل اوست، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشتر مسلمانان را غیرشیعیان تشکیل می‏‌‏دهند ولی این امر موجب نمی‏‌‏شود کثرت آن‌ها نظر ما را نسبت به حقانیت شیعه تغییر دهد.

استاد حوزه علمیه قم افزود: نجات بشر در گرو پذیرش ولایت است و ملاک ما کثرت طرف مقابل نیست بلکه آنچه از طرف خدا و رسول (ص) برایمان نازل شده معیار عمل است.

انتهای پیام/78004/م40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها