امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76437
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه عدم صدور ...

محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه عدم صدور ویزا برای ابوطالبی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل مبنای حقوقی ندارد و ناشی از ذات استکباری و نفوذ آمریکا در سازمان ملل است، اظهار داشت: آمریکا پیش از این چنین کارشکنی‌هایی را در قبال سایر کشورها از جمله مقامات ونزوئلا انجام داده بود.

قدیری ابیانه بر همین اساس به گروگان‌ گرفته شدن سازمان ملل توسط آمریکا و سیاسی عمل کردن دولت آمریکا درباره صدور ویزا برای نمایندگان کشورها اشاره کرد و گفت: سخنگوی دبیر کل سازمان ملل مدعی شده که باید این مشکل بین ایران و آمریکا حل شود لذا آنها در اطاعت از آمریکا بسیار وقیح شده‌اند.

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا با تأکید بر اینکه قرار نیست آمریکا در تعیین سفرای سایر کشورها دخالت کند، یادآور شد: با توجه به اینکه بعید است آمریکا به ابوطالبی به عنوان نماینده ایران ویزا بدهد، از این رو ایران می‌تواند بگوید در مذاکره با 1+5 حاضر به پذیرش خانم شرمن به عنوان نماینده آمریکا نیست.

وی با بیان اینکه تا زمان اخذ ویزا برای سفیر جدید نباید هیچ سفیری جز در حالت عدم شایستگی فراخوان شود، گفت: بنابراین چرا در حالی که هنوز برای آقای ابوطالبی ویزا اخذ نشده بود آقای خزاعی در شرایط حساس کنونی فراخوان شد و این یک اشتباه بود.

قدیری ابیانه تصریح کرد: ظاهرا این روال در سیاست داخلی دولت نیز دیده می‌شود و در این زمینه می‌توان به صدور حکم پایان ریاست فرهاد رهبر در دانشگاه تهران بدون تعیین جایگزین برای او اشاره کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها