امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76440
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز (یکشنبه) از سوی هیئت ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز (یکشنبه) از سوی هیئت ‌رئیسه مجلس قرائت شد که به این شرح است:

حیدری‌ طیب نماینده کرمانشاه به رئیس‌ جمهور در خصوص تعیین تکلیف شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی سال 90 استانداری کرمانشاه و فرزندان معظم شهدا که کارهای استخدامی آنها به پایان رسیده اما تاکنون ردیف استخدامی برای آنها منظور نشده است و بلاتکلیف هستند، تذکر داد.

جلیلیان نماینده اسلام‌آباد غرب به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم توجه به آمار تصادفات و قتل‌های ناشی از آن در اسلام‌آباد غرب تذکر داد.

ندیمی نماینده لاهیجان به وزیر نیرو در خصوص اقدام عاجل و فوری برای حل مشکل آب آشامیدن بخش رودبند لاهیجان بعد از 35 سال تذکر داد.

ندیمی و تأمینی نمایندگان لاهیجان و رشت به وزیر ورزش و امور جوانان در خصوص پیگیری علت پرداخت‌های میلیاردی به بازیکنان فوتبال از جیب ملت ایران تذکر دادند.

ایرانپور نماینده مبارکه به وزیر امور خارجه در خصوص توجه بیشتر به کارمندان و افراد شاغل ایثارگر و جانباز شاغل در وزارت خارجه، سفارتخانه و کنسولگری‌های جمهوری اسلامی در سایر کشورها تذکر داد.

تأمینی نماینده رشت به وزیر نیرو در خصوص نارضایتی آبداران و عدم دریافت حقوق به آنها، به وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم توجه به پرداخت مطالبات فرهنگیان و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت خسارت گلخانه‌داران استان گیلان تذکر داد.

حسینیان، کریمی، بیرانوند، آریایی‌نژاد و جراره نمایندگان تهران، مشهد، بروجرد، ملایر و بندرعباس به رئیس ‌جمهور در خصوص جلوگیری از دیدار با افرادی که نقش پررنگ در راه‌اندازی فتنه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتند و جلوگیری از حاشیه‌سازی و پرداختن به رفع مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور تذکر دادند.

حسینی و نظری‌مهر نمایندگان ملایر و کردکوی به وزیر جهاد کشاورزی و رئیس ‌جمهور در خصوص تسریع در تأمین اعتبار لازم و صدور احکام استخدامی ناظران گندم که اخیرا استخدام آنها در وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است، تذکر دادند.

احمدی نماینده دهلران به وزیر نفت در خصوص تسریع در بهره‌برداری صیانتی از حوزه مشترک چشمه خشک دهلران با توجه به نصب دکل‌های متعدد در آن سوی مرز تذکر داد.

شفیعی نماینده ممسنی به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم تمهیدات لازم برای هندوانه‌کاران کشور که در هنگام فروش مانند سال‌های گذشته دچار زیان نشوند، تذکر داد.

موسوی نماینده لامرد به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص دلیل عدم واریز عوارض ارزش افزوده زاگرس جنوبی به دستگاه‌های ذینفع از جمله شهرستان لامرد و مور تذکر داد.

خجسته نماینده همدان به وزیر نفت در خصوص تسریع در ساخت و بهره‌برداری از مجتمع پتروشیمی ابن‌سینای همدان تذکر داد.

هاشمی نخل ابراهیمی نماینده میناب به وزیر کشور در خصوص اقدام در بهینه‌سازی و ساماندهی قرارگاه ایست بازرسی دوراهی میناب تذکر داد.

تأمینی و عباسی نمایندگان رشت و دماوند به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص واردات بی‌رویه بسیاری از محصولات تذکر دادند.

تأمینی نماینده رشت به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم توجه به راه‌های استان گیلان تذکر داد.

کارخانه‌ای نماینده همدان به وزرای ارتباطات و اقتصاد و دارایی در خصوص اتخاذ تدابیر فوری برای رفع موانع در دسترسی مردم به سامانه ثبت‌نام دریافت یارانه‌ها تذکر داد.

جدگال نماینده چابهار به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به وضعیت فروش محصولات کشاورزی شهرستان‌های چابهار و کنارک تذکر داد.

اربابی و کاشانی نمایندگان ایرانشهر و زاهدان به وزیر کشور در خصوص علت عدم تشکر وزیر از علمای اهل سنت در آزادسازی مرزبانان تذکر دادند.

نیاز آذری و نظری مهر نمایندگان بابل و کردکوی به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص نظارت بیشتر بر عملکرد شرکت مادر تخصصی در چارچوب وظایف محوله تذکر دادند.

قاضی‌پور، جهانگیرزاده، محجوب و نظری‌مهر نمایندگان ارومیه، تهران و کردکوی به وزرای تعاون و بهداشت در خصوص حفظ استقلال درمان و بیمارستان‌های سازمان تأمین اجتماعی، به وزیر تعاون در خصوص تسریع در اجرای استفساریه 73 روز مشاغل سخت و زیان‌آور و به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص تسریع در اجرای دقیق قانون سازمان خصوصی‌سازی تذکر دادند.

قاضی‌پور، محجوب و سبحانی‌فر نمایندگان ارومیه، تهران و سبزوار به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص تسریع در اعطای سهام عدالت کارگران ساختمانی تذکر دادند.

ندیمی نماینده لاهیجان به رئیس‌ جمهور در خصوص دستور ارائه گزارش جامع از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و آثار سه‌گانه مردمی، تولیدی و زیرساختی و به وزیر ورزش و امور جوانان در خصوص دستور بازگشت امتیازات کسر شده تیم‌های فوتبال لیگ برتر داماش، پرسپولیس و استقلال تذکر داد.

فتاحی نماینده شهر بابک به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص نابودی سفره‌های آبی زیرزمینی شهرستان شهر بابک توسط شرکت ملی صنایع مس ایران تذکر داد.

نجف‌نژاد نماینده بابلسر به وزیر علوم در خصوص رعایت قانون و اخلاق در عزل و نصب‌ها تذکر داد.

فتاحی نماینده شهربابک به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص نابودی مراتع دامداران شهرستان شهر بابک توسط شرکت ملی صنایع مس ایران و عدم پرداخت خسارت به دامداران و نابودی تعدادی روستا و بی‌خانمان کردن روستاییان در اثر نابودی آب‌ها، باغات گردو و بادام تذکر داد.

محبی نماینده سنقر به وزیر تعاون در خصوص عدم راه‌اندازی درمانگاه تأمین اجتماعی سنقر با توجه به آماده بودن فضای فیزیکی و سایر مقدمات تذکر داد.

جدگال نماینده چابهار به رئیس‌ جمهور درخصوص رسیدگی به سامانه ثبت‌نام یارانه خانوارها در شهرستان‌های کنارک تذکر داد.

کارخانه، پورمختار، سلطانی‌صبور، آریایی‌نژاد، چهاردولی، خجسته و مفتح نمایندگان همدان، بهار، رزن، ملایر، همدان و تویسرکان به وزیر کشور در خصوص پاسخ به مردم در رابطه با برخورد لازم با عوامل سیاسی و اجرایی که امکانات لازم را برای ایراد سخنرانی سخیف و موهن یک عضو فتنه‌گر در همدان را فراهم کردند، تذکر دادند.

مفتح نماینده تویسرکان به وزیر کشور در خصوص پرداخت خسارت ناشی از تگرگ سال گذشته به باغات گردو در شهرستان تویسرکان با توجه به طی مراحل در سازمان مدیریت بحران کشور و دیگر مراجع ذیربط تذکر داد.

بهمنی نماینده سراب به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به وضعیت نامناسب غیربهداشتی آب و فاضلاب روستای شهرستان سراب و به وزیر راه شهرسازی در خصوص تسریع در اجرایی و عملیاتی شدن پروژه آدان در بخش مهربان تذکر داد.

تمیمی نماینده شادگان به وزیر نیرو در خصوص توقف و عدم آغاز عملیات اجرایی تصفیه‌خانه آب دارخوین که تأمین‌کننده آب شرب مردم شادگان است و مردم از آب نیمه خام برای مصارف شرب استفاده می‌کنند و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت عدم تکمیل باند دوم جاده دارخوین ـ شادگان تذکر داد.

کوچکی‌نژاد نماینده رشت به وزیر کشور در خصوص علت عدم تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی شهرداری، به وزیر بهداشت در خصوص علت عدم پرداخت خسارات وارده به خانواده جانباز که به علت عمل جراحی اشتباه قطع نخاع شده، به رئیس‌ جمهور در خصوص علت اخراج 40 نفر از نیروهای جهاد دانشگاهی و به وزیر دادگستری در خصوص علت عدم و جلوگیری از برداشت شن و ماسه در حوزه رودخانه سفیدرود شهرستان رشت تذکر داد.

جلیلی نماینده مسجدسلیمان به وزیر کشور در خصوص ضرورت انتخاب و انتصاب مدیران با توان و تجربه لازم برای تقویت شاخص‌های اقتصادی در شهرستان‌های کمتر برخوردار و توسعه متوازن و رفع مشکلات شهرستان‌های حوزه انتخابیه تذکر داد.

افضلی‌فرد، حسینی، اختیاری، پورمختار، شهریاری، جوکار، علیلو، افخمی و رجبی نمایندگان اردبیل، زابل، زرتشتیان، بهار، زاهدان، یزد، شبستر و مینودشت به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تبدیل وضعیت کارکنان قرارداد کار معین وزارت صنعت و معدن به شرکت و تضییع حقوق آنها تذکر دادند.

رضایی و حسینی نمایندگان خمین و قصرشیرین به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص شرکت شهرک‌های صنعتی بر خلاف وظایف محوله در جهت حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری آن صنعتگران را حمایت نمی‌کند و به معضلی برای توسعه کشور به ویژه در مناطق کمتر توسعه‌یافته شده است، تذکر دادند.

قائد رحمت نماینده دورود و ازنا به وزیر نیرو در خصوص تسریع در رهاسازی حق‌آبه سد مروه به دورود و سد کمال صالح اراک طبق قراردادهای گذشته به میزان حداقل 35 میلیون مترمکعب در هر سال، به وزیر تعاون در خصوص تسریع در آغاز عملیات اجرایی ساخت فاز چهارم کارخانه سیمان دورود و حل مشکلات کارخانه فارسیت به صورت اساسی و پرداخت عیدی و حقوق معوق کارکنان آن شرکت، به رئیس‌ جمهور در خصوص تسریع در رفع مشکلات و سوءمدیریت ادارات و حوزه‌های اجرایی استان لرستان و شهرستان‌های تابعه به ویژه ادارات حفاظت محیط زیست، فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در آسفالت قطعات آماده شده محور ازنا ـ شازن با توجه به تلفات بالای ازنا تا مؤمن‌آباد و تکمیل این طرح در سال جاری و تسریع در آغاز عملیات اجرایی پروژه کمربندی کنارگذر شهرستان دورود با توجه به تلفات جاده‌ای بالا در محدوده این شهرستان و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در آغاز عملیات اجرایی سدهای مار بوره، ژان، بیاتان و عزیزآباد در دورود و مسعودآباد، تارزان و بیدستان در ازنا با توجه به طولانی شدن بیش از حد مدت زمان مطالعات برخی از این شهرها تذکر داد.

توکلی نماینده الیگودرز به وزیر ارتباطات در خصوص اجرایی شدن طرح‌های ارتباط خط‌های تلفن عمومی و همراه در مناطق روستایی و محروم و به وزیر نیرو در خصوص اجرایی شدن مصوبات تامین آب و اراضی خسارت دیده از اجرای طرح انتقال آب به قم و غیره تذکر داد.

علیپور به رئیس‌ جمهور در خصوص جلوگیری از اعمال تبعیض در برخی از پرداخت‌های جبران خسارات در استان اصفهان تذکر داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها