امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76443
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
جواد منصوری کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره عدم صدور روادید برای سفیر ...

جواد منصوری کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره عدم صدور روادید برای سفیر پیشنهادی کشورمان در سازمان ملل اظهار داشت: دولت آمریکا در شرایط فعلی با چالش‌های متعددی روبروست و سعی دارد با مطرح کردن مسائلی در افکار عمومی، اذهان را از این مسائل منحرف کند.

منصوری به مشکلات آمریکا در حوزه اوکراین، اروپا، سوریه، مصر و شرق آسیا اشاره کرد و افزود: دولت اوباما به دلیل پیچیدگی مشکلات موجود نمی‌تواند مانند گذشته اعمال نفوذ کند و از این رو بسیاری از چالش ها لاینحل می‌ماند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه آمریکا برای خروج از این مشکلات به ماجراجویی و رفتارهای ضعیف که هیچ گونه مبنای حقوقی ندارد، روی آورده است، تاکید کرد: بحث سازمان ملل از آمریکا جداست لذا کسانی که ویزای سازمان ملل را می‌گیرند و حق ندارند از نیویورک خارج شوند و در واقع ویزای سازمان ملل با ویزای آمریکا فرق دارد از این رو دولت آمریکا حق دخالت در موضوع اخیر را ندارد.

وی تاکید کرد: ایران به دنبال اعلام موضع صریح سازمان ملل در این زمینه است اما به نظر می‌رسد سازمان ملل با رفتار خود جایگاه و موقعیتش را به خطر انداخته و ثابت کرده است نمی‌تواند در مقابل رفتارهای غیرقانونی دولت آمریکا اعلام موضع کند.

منصوری درباره شعارهای دولت در زمان انتخابات برای دیپلماسی عزت مندانه یادآور شد: اگر جمهوری اسلامی در حوزه ضعف قرار بگیرد این برای مردم ناخوشایند خواهد بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها