امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76444
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان ...

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره عدم صدور ویزا برای ابوطالبی از سوی آمریکا گفت: طبق توافق مقرّ که در سازمان ملل به تصویب رسیده زمانی که مجمع بین‌الملل به سازمان ملل تغییر عنوان داد دولت آمریکا را مجاب کرده که با نمایندگان کشورها برای سازمان ملل همکاری داشته باشند.

وی اضافه کرد: دولت آمریکا طبق آن قرارداد باید با نمایندگان کشورها برای صدور ویزا و حتی سکونت همکاری کند؛ آن قرارداد به صراحت دولت و ایالت‌های آمریکا را از مانع‌تراشی برای معرفی نماینده در سازمان ملل منع کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه از دستگاه دیپلماسی توقع داریم که موضوع حضور ابوطالبی در سازمان ملل را پیگیری کند، گفت: دولت باید این موضوع را پیگیری کرده و از آمریکا شکایت کند و صرفاً به این موضوع بسنده نکند که ما به حضور نماینده‌مان اصرار داریم.

آصفری همچنین تصریح کرد: دولت آمریکا هم باید در قبال این اقدام پاسخگو باشد و طوری با آنها رفتار شود که دیگر به خود اجازه ندهند چنین اقداماتی انجام دهند.

وی وجود مقرّ سازمان ملل در آمریکا را بی‌ارتباط با دولت این کشور دانست و اضافه کرد: دولت آمریکا نمی‌تواند از سازمان ملل برای پیشبرد اهداف خود استفاده کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد که در صورت عدم پیگیری این مسئله از سوی دولت مجلس وزیر امور خارجه را به خانه ملت فرا خواهد خواند.

وی همچنین از دبیرکل سازمان ملل نیز خواست از دولت آمریکا به دلیل عدم همکاری با ایران برای اعزام نماینده به سازمان ملل شکایت کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها