امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76450
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عزل و نصب‌های وزیر علوم در سال 92، یکی از ماندگارترین رکوردهای تاریخ ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عزل و نصب‌های وزیر علوم در سال 92، یکی از ماندگارترین رکوردهای تاریخ آموزش عالی کشور را برجا گذاشت به طوری‌که 30 رئیس دانشگاه در سال گذشته از کار برکنار شدند و این روند در سال جدید نیز ادامه دارد.

در حالیکه هنوز در ماه نخست سال 93 هستیم، وزیر علوم در مدت 24 روز 7 رئیس دانشگاه را تغییر داده است. یعنی هر 4 روز  تقریبا  یک رئیس دانشگاه جا به جا شده است. 

در زمانی که جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم بود روسای دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، علامه طباطبایی و یاسوج را تغییر داد و فرجی دانا نیز پس از رای اعتماد از مجلس و جلوس بر کرسی عالی وزارت علوم روند جا به جایی‌ها در این وزارتخانه را ادامه داد به طوریکه در سال گذشته، 30 رئیس دانشگاه برکنار شدند و امسال نیز این روند ادامه یافته است.

از ابتدای امسال روسای دانشگاه‌های رازی، فسا، مازندران، ایلام، بناب، بزرگمهر قائنات و محقق اردبیلی جا به جا شدند.

این در حالی است که رئیس دانشگاه محقق اردبیلی عصر دیروز تنها با یک فکس از سوی وزارت علوم از کار برکنار شده است.

در روزهای پایانی سال گذشته، فرجی دانا وزیر علوم در اظهار نظری اعلام کرد، روسای دانشگاه‌ها تا پایان مدت حکمشان جا به جا نمی‌شوند، با روند کنونی شاید به زودی خبر تغییر روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور را نیز بشنویم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها