امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76454
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یوناتن بت‌کلیا نماینده اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یوناتن بت‌کلیا نماینده اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از بانوان فعال اتریشی و سوئیسی که امروز یکشنبه (24/1/93) صورت گرفت با اشاره به زندگی تاریخی و دیرینه پیروان ادیان ابراهیمی در ایران و کنار برادران مسلمان ضمن تشریح فعالیت‌های نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همواره در طول سالیان گذشته اقوام، گروه‌ها و مذاهب مختلف در ایران در صلح و نوع دوستی و همزیستی مسالمت‌آمیز در کنار یکدیگر زندگی کردند.

وی در همین راستا افزود: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ادیان الهی مسیحیت، یهودیت و زرتشت به رسمیت شناخته شدند و پیروان آنها با صلح و دوستی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

بت‌کلیا در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات و تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران به منظور تأمین حقوق پیروان ادیان الهی اشاره و خاطرنشان کرد: با حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب اسلامی دیه غیرمسلمان با مسلمان برابر شده است.

در این دیدار همچنین بیگلریان نماینده ارامنه جنوب، خانلری نماینده ارامنه شمال و اختیاری نماینده زرتشتیان نیز حضور داشتند و در سخنانی به تشریح جایگاه و موقعیت اقلیت‌های دینی در جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها