امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76455
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رولف مونسه نیش» رئیس گروه دوستی-پارلمانی آلمان و جمهوری اسلامی ایران روز گذشته با محمدجواد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رولف مونسه نیش» رئیس گروه دوستی-پارلمانی آلمان و جمهوری اسلامی ایران روز گذشته با محمدجواد هروی رئیس گروه دوستی-پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و آلمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

هروی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه دیرینه ارتباطات 2 کشور اظهار داشت: با توجه به پیشینه تاریخی تعاملات فیمابین، مردم ایران نگاه مثبتی به کشور آلمان دارند و در همین راستا گروه دوستی-پارلمانی جمهوری اسلامی ایران بر رشد و گسترش مناسبات سیاسی،‌ اقتصادی به ویژه روابط پارلمانی با آلمان تأکید دارد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ظرفیت‌های علمی و آموزشی مناسبی در 2 کشور وجود دارد، تصریح کرد: تبادل استاد و دانشجو و توسعه مبادلات علمی میان دانشگاه‌ها و مراکز علمی ایران و آلمان می‌تواند به تقویت مراودات فرهنگی فیمابین کمک کند.

وی در ادامه تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان را ظالمانه خواند و تأکید کرد: تحریم دارو و هر آنچه که مردم را تحت فشار قرار دهد ناعادلانه و ظلم در حق ملت‌هاست و کشورهای غربی بایستی هر چه زودتر با لغو تحریم‌ها علیه مردم ایران حسن نیت خود را نشان دهند.

در ادامه این دیدار «رولف موتسه نیش» رئیس گروه دوستی-پارلمانی آلمان و جمهوری اسلامی ایران با اشاره به علا‌قمندی 2 کشور برای افزایش سطح مناسبات فیمابین متذکر شد: مجالس آلمان و ایران می‌توانند به دولت‌ها در توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کمک کند.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: تشکیل گروه دوستی با ایران در پارلمان آلمان در راستای توسعه ارتباطات در عرصه‌های مختلف بالاخص روابط پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران است.

نایب رئیس فراکسیون سوسیال دموکرات‌های پارلمان آلمان در پایان با اشاره به تاریخ روابط دو کشور خاطرنشان کرد: بسته‌های مناسبی در بخش‌های فرهنگی و آموزشی وجود دارد که مجالس می‌توانند با استفاده از این ظرفیت‌ها به تقویت ارتباطات فیمابین کمک کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها