امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۰۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76471
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از نخبگان و اعضای باشگاه پژوهشگران و ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از نخبگان و اعضای باشگاه پژوهشگران و نخبگان، جوانان محقق را سرمایه‌های بزرگی برای اسلام، انقلاب اسلامی و ایران دانست و گفت: جوانان محقق با درک اهمیت پژوهش، آگاهانه وارد این میدان شدند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دانش را محور چشم‌انداز 20 ساله خواند و با تأکید بر نقش مؤثر محققان برای اجرای سیاست‌های کلی آن گفت: در تاریخ بشریت، ملتهایی موفق بوده اند که به سوی دانش رفته‌اند.

وی با عنوان مصادیقی از کشورهایی که با توجه و اتکا به علم، دانش و تکنولوژی به پیشرفت و توسعه دست یافته‌اند، گفت: بهره‌وری که متکی به دانش است، در سایه توجه به دانشمندان ارتقا می‌یابد.

هاشمی رفسنجانی با بیان آماری از تولید ناخالص ملی و درصد بهره‌وری در کارهای علمی و تحقیقاتی، گفت: در سال‌های گذشته حرکت جامعه نه تنها به سوی تحقق سیاست‌های کلی نبود، بلکه در بعضی از زمینه‌ها، طریق معکوس بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با استناد به آیات قرآنی و تمدن اسلام، گفت: مسلمانان نمی‌توانند برای تقویت بنیه‌های علمی جوامع خویش، کوشش نکنند؛ چون تأکید قرآن و سفارش پیامبر(ص) و ائمه(ع) است.

وی با بیان سابقة تاریخی دانشگاه جندی شاپور و نقش آن در گسترش علم به ممالک اسلامی، گفت: این دانشگاه پناهگاه دانشمندان از اقصی نقاط جهان بود که بعدها با نهضت ترجمه ارتباط دو سویه‌ای بین دانشمندان مسلمان و غیرمسلمان ایجاد کرد.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر جایگاه نخبگان و پژوهشگران در فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، به موفقیت‌های تحقیقاتی باشگاه پژوهشگران جوان اشاره کرد و با سرمایه خواندن ریاست میرزاده در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: وی از دانشمندانی است که سابقه‌ای درخشان در انجام کارهای تحقیقاتی و تأسیس مراکز مربوط به پژوهش و تحقیق دارند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به تعهدات دکتر میرزاده نسبت به پژوهشگران، گفت: پژوهشگران جوان می‌توانند در بخش‌های آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی مشغول شوند و دانشگاه نیز برای تأمین نیازهای مالی محققان، خود را متعهد می‌داند.

وی راه‌اندازی نهضت اجرایی کردن تحقیقات را ضروری و از برنامه‌های این دانشگاه دانست و گفت: این کار یک تلاش مقدس شرعی و ملی است که شرایط سربلندی ایران اسلامی در آینده را فراهم می‌کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بازخوانی اهداف تأسیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، گفت: طرح‌های بزرگی در کشور داریم که حضور عالمانه دانشمندان جوان را  می‌طلبد.

وی توجه به تأمین آب برای آیندگان را از زمینه‌های ضروری کارهای علمی دانست و گفت: نمونه‌هایی از طرح‌های آبخوان‌داری در فسا وجود دارد که قابل اجرا در اکثر مناطق کشور است و این کار هم جلوی مهاجرت روستائیان را می‌گیرد و هم مهاجرت‌ها را معکوس می‌کند.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر ارادت به نیروهای نخبه گفت: امیدواریم باشگاه پژوهشگران، پلی برای مطالعات علمی و اجرایی باشد که از ضرورت‌های پیوند تحقیق و پژوهش است.

در آغاز این دیدار، ابتدا کریم زارع، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌ها ارائه کرد و سپس امید مرادی، سرکار خانم هانا حقیقت فرد، صادق میرزا محمدی و فرهاد عابدینی به عنوان پژوهشگران به بیان دیدگاه¬های خویش برای ارتباط بیشتر پژوهشگران با مسؤولین و مردم در جامعه پرداختند و ضمن تشکر از هاشمی رفسنجانی برای توجه به زیرساخت‌های علمی، خواستار تقویت این نگاه در بین مسؤولین شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار