امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76476
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد صاحب‌کار سرپرست شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست ...

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد صاحب‌کار سرپرست شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز 24 فروردین در نشست «گره کور» که به همت بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران در سالن شهید رجب‌بیگی این دانشکده برگزار شد، با یادآوری زحمات شهید تهرانی‌مقدم در حوزه دفاعی و مطرح شدن نیاز هسته‌ای به عنوان یک نیاز بزرگ در 15 سال گذشته گفت: همه کشورها علاقه‌مند به تقویت مگاپروجکت‌های خود هستند.

وی با تأکید بر اینکه خارجی‌ها هرگز به ما فناوری نخواهند داد، بیان کرد: آنها ممکن است خیلی چیزها به ما بدهند، اما بی‌شک فناوری نمی‌دهند؛ ما باید هر 20 سال یک بار همه تجهیزات صنایعی مانند نساجی را دور ریخته و دوباره دستگاه‌های جدید را از غرب خریداری کنیم، زیرا آنها در این مدت چندین ساله فناوری آن را به ما نداده‌اند.

صاحب‌کار تعبیر «العلم سلطان» که بارها از سوی مقام معظم رهبری مورد تأکید قرار گرفته است را یادآور شد و گفت: تحریم‌های هفت ـ هشت سال گذشته بسیار سنگین بوده است و حداقل تا 10 سال آینده کاهش نخواهد یافت و حتی ممکن است به صورت رادیکالی افزایش هم بیابد. لذا باید کشور را برای شرایط سخت‌تر آماده کنیم.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: اقتصاد ما باید سیاستمان پایدار باشد و در برابر فراز و فرودهای اقتصاد جهانی از هم نپاشد.

سرپرست شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ادامه داد: حتی اگر دارای بهترین روابط خارجی هم باشیم باید برای فشارها خود را آماده کرده و با اقتصاد دانش‌بنیان خود را مقاوم کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها