امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76483
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد مسجد جامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و معصومه آباد عضو کمیسیون سلامت این شورا به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد مسجد جامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و معصومه آباد عضو کمیسیون سلامت این شورا به مناسبت روز " دندانپزشک" با جمعی از اساتید اعضا و دانشجویان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شاهد دیدار و گفتگو کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در این دیدار دانپزشکی را از رشته‌های آمیخته با زندگی معرفی کرد و گفت: هرچند این رشته به لحاظ مادی پرهزینه است اما تاکنون حمایت جدی از آن صورت نگرفته است.

مسجدجامعی با پیشنهاد شکل گیری فعالیتی مشترک میان شورای اسلامی شهر تهران و این دانشکده اظهار داشت: دانشکده دندانپزشکی می‌تواند طرحی ملی را تهیه کند تا بر اساس آن سطح سلامت دهان و دندان شهروندان افزایش یابد.

وی با اشاره به تجربیات برنامه کشف تهران خود در روزهای جمعه هر هفته تصریح کرد: در حاشیه برخی از این برنامه‌ها کودکانی دیده می‌شوند که بسیاری از دندان‌های آنها آسیب دیده و نیاز به درمان دارند و چنین طرحی می‌تواند در ارتقا سطح سلامت شهر در خصوص این کودکان و سایر شهروندان مفید باشد.

مسجد جامعی یکی از اولویت‌های دور چهارم شورای اسلامی شهر تهران را موضوع سلامت دانست و گفت: برای تحقق اهداف مرتبط با موضوع سلامت کمیسیونی با همین نام در شورای اسلامی شهر تهران تشکیل شده است.

رئیس شورای شهر تهران همچنین بر لزوم رسانه‌ای کردن موضوعات مرتبط با دندانپزشکی و بهداشت دهان و دندان توسط جامعه دندانپزشکی تاکید کرد و اظهار داشت: زمانی نگرانی‌ها و اقدامات در خصوص برطرف کردن آلودگی هوا آغاز شد که این موضوع رسانه ای شد و حساسیت‌ها در خصوص آن بالا رفت.

وی در ادامه با اشاره به  تاریخ پزشکی در ایران به دارالفنون اشاره کرد و گفت: من نخستین مدرک پزشکی را که در دارالفنون اهدا شد یافته ام که در متن آن جمله‌ای خاص به چشم می‌خورد.

مسجد جامعی با بیان اینکه این مدرک به آقای "نواب حیدر میرزا" اعطا شده است، تصریح کرد: در این متن آمده است" وی در تفهیم و تفهم، تعلیم و تعلم، تحریر و تکلم و ترجمه کتب علمیه فارغ التحصیل می‌شوند".

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: بیان این جمله نشان می‌دهد که در آموزش پزشکی علاوه بر آموختن به یاد دادن و دانستن زبان و انتقال دانش نیز توجه ویژه‌ای شده است.

گفتنی است دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد، دانشکده‌ای است که بیش از 50 درصد دانشجویان آن را فرزندان شهدا، جانبازان، اسرا و آزادگان تشکیل می‌دهند و با داشتن سالانه بیش از 95 درصد آمار قبولی در آزمون برد تخصصی؛ دانشجویان آن رتبه‌های نخست علمی در برخی المپیاد ها را از آن خود می‌کنند.

انتهای پیام/

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها