امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76484
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ،هنگامیکه راننده اتوبوس متوجه شعله آتش در اتوبوس شد بلافاصله از سامانه 125 آتش نشانی درخواست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ،هنگامیکه راننده اتوبوس متوجه شعله آتش در اتوبوس شد بلافاصله از سامانه 125 آتش نشانی درخواست کمک کرد و ستاد فرماندهی بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 13 را ساعت 16:15 دیروز به بزرگراه بعثت ترمینال جنوب اعزام کرد.

بنا به گفته عباس خصالی رئیس ایستگاه 13 آتش نشانی، در جریان این حادثه قسمتی از تودوزی سقف یک دستگاه اتوبوس مسافربری بین شهری دچار آتش سوزی شد و با توجه به وجود مصنوعات پارچه ای هر لحظه احتمال سرایت آتش به تمام قسمتهای اتوبوس وجود داشت.

وی افزود: آتش نشانان بی درنگ همزمان با قطع برق اتوبوس با استفاده از دستگاههای تنفسی و یک رشته لوله آب رسان توانستند شعله های آتش را خاموش و از بروز خسارات بیشتر جلوگیری کنند و پس از تخلیه دود، لکه گیری کامل و اطمینان از عدم وجود هرگونه خطر به عملیات خود پایان دادند.

خصالی در خصوص علت این حادثه بیان کرد: بروز اتصالی در سیم کشی های برق تعبیه شده در سقف اتوبوس منجر به کند سوزی، سپس شعله وری و سرایت آتش شده بود.

این رئیس ایستگاه آتش نشانی از رانندگان اتوبوس‌های پایانه مسافربری که با نحوه استفاده از خاموش کننده‌های دستی آشنایی ندارند درخواست کرد تا با حضور در ایستگاه‌های آتش نشانی تحت آموزشهای لازم قرار گیرند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها