امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76488
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مهدی امیری در نشست خبری هفته سلامت که در وزارت بهداشت تشکیل شد گفت: وزارت بهداشت فقط 25 درصد سلامت را تأمین ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مهدی امیری در نشست خبری هفته سلامت که در وزارت بهداشت تشکیل شد گفت: وزارت بهداشت فقط 25 درصد سلامت را تأمین می‌کند و 75 درصد دیگر متأثر از عوامل فرهنگی و اجتماعی است بنابراین در حوزه سلامت نیاز به فرهنگ‌سازی وجود دارد.

وی ادامه داد: در هفته سلامت در تمام مناطق 22 گانه شهر تهران، 22 دهکده سلامت و پایگاه در هر منطقه راه‌اندازی می‌شود و 30 غرفه در هر پایگاه به ارائه خدمات خواهد پرداخت.

امیری گفت: 2 هزار کلاس سلامت همزمان با روزشمار هفته سلامت در سطح خانه‌های سلامت، 374 محله تهران نیز به این منظور بسیج شدند تا خدمات سلامت را  ارائه دهند.

وی گفت: 450 ایستگاه فرعی سلامت در مساجد و پارک‌ها به انجام آزمایش قند و فشار خون، مشاوره‌های روانشناسی، مسابقات و ... می‌پردازند.

معاون ارتقای سلامت شهرداری تهران از راه‌اندازی 250 تور سلامت به همراه آموزش خود مراقبتی خبر داد و گفت: 200 جشنواره محلی با موضوعات غذا و ورزش در سطح شهر برپا می‌شود.

امیری گفت: همچنین جشنواره 500 سفره غذای سالم در برج میلاد برپا خواهد شد و  عیادت از سالمندان و معلولان به همراه 160 نمایش با عنوان سلامت در اماکن عمومی از دیگر برنامه‌های این هفته است.

وی گفت: در روز جمعه 5 اردیبهشت 5 هزار نفر از شهروندان به همراه وزیر بهداشت و مدیران ارشد شهرداری در پیاده‌روی شرکت خواهند کرد.

امیری همچنین گفت: ایستگاه سلامت در 20 نقطه از میادین میوه و تره‌بار با کمک نیروهای هلال‌احمر برپا خواهد شد و 50 متخصص در منطقه 18 تهران به ویزیت رایگان خواهند پرداخت.

وی افزود: کیک سالم 10 طبقه در برج میلاد ساخته خواهد شد تا هیچ گونه مواد افزودنی در آن استفاده نشده است این کیک از مواد لبنی و میوه تهیه شده است.

* جوانان هلال‌احمر سفیران خودمراقبتی می‌شوند 

در ادامه این نشست، رحمتی مدیر روابط عمومی سازمان هلال‌احمر کشور گفت: خود امدادی در این سازمان محور قرار گرفته است و در حال حاضر 20 میلیون جوان به صورت عضو داوطلب داریم که ظرفیت خوبی برای فرهنگ‌سازی است.

وی گفت: به همین منظور تفاهمنامه‌ای میان سازمان جوانان هلال‌احمر و معاونت بهداشتی وزارت بهداشت منعقد شده تا 2 میلیون جوان عضو سازمان سفیران خود مراقبتی سلامت شوند.

رحمتی گفت: با همکاری شهرداری تهران علاوه بر راه‌اندازی پایگاه‌های غربالگری در میادین میوه و تره‌بار آموزش‌های خود مراقبتی نیز ارائه خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها