امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76489
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، عباس زارع‌نژاد در نشست خبری هفته سلامت گفت: در سال‌های گذشته هفته سلامت از 18 فروردین و همزمان با روز جهانی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، عباس زارع‌نژاد در نشست خبری هفته سلامت گفت: در سال‌های گذشته هفته سلامت از 18 فروردین و همزمان با روز جهانی بهداشت آغاز می‌شد اما در سال جاری به دلایل مختلف هفته سلامت از اول اردیبهشت برگزار خواهد شد.

وی دلایل تغییر زمان برگزاری هفته سلامت را مقارن شدن هفته سلامت با اتمام تعطیلات نوروزی و به مشکل برخوردن برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری هفته سلامت، درخواست دستگاه‌های مختلف و دانشگاه‌های علوم پزشکی برای تغییر زمان برگزاری این هفته و همچنین همزمان شدن ثبت‌نام فاز دوم هدفمندی با دهه آخر فروردین عنوان کرد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: پس از پایان ثبت‌نام فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، این برنامه وارد فاز اجرا می‌شود و از آنجا که دولت در حوزه سلامت و از محل هدفمندی یارانه‌ها تعهداتی دارد، بنا بر آن شد که اول تا هفتم اردیبهشت را به عنوان هفته سلامت در نظر بگیریم تا فرصت مناسبی برای نگاه تبیینی به بسته‌های تدوین شده وزارت بهداشت باشد.

زارع‌نژاد به شعار سازمان جهانی بهداشت برای روز جهانی بهداشت در سال جاری اشاره کرد و گفت: شعار سازمان جهانی بهداشت ک «بیماریهای منتقله از طریق ناقلین» است، تهدید جدی برای کشور ما تلقی نمی‌شد به همین دلیل با توجه به اهمیت پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر در هفته سلامت مهمترین موضوع «یک عمر سلامتی با خودمراقبتی» مد نظر قرار گرفت. هدفی که دنبال می‌کنیم، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی است تا بتوانیم سلامت جامعه را از طریق اصلاح روش‌های زندگی ارتقا دهیم.

وی افزود: جلب مشارکت مردم در برنامه‌های نظام سلامت یکی دیگر از اهدافی است که در برگزاری هفته سلامت دنبال می شود چرا که بدون حضور مردم، برنامه‌های نظام سلامت موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

زارع نژاد افزود: همچنین حمایت تمام ارکان حاکمیت از نظام سلامت نیز از دیگر اهدافی است که دنبال می‌شود که البته خوشبختانه امروز این اتفاق در کشور افتاده است و سلامت به عنوان اولویت اول تا سوم در کشور مطرح شده است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت بر جلب همکاری‌های بین بخشی تاکید کرد و گفت: فلسفه تشکیل شورای عالی سلامت و امنیت غذایی نیز این است که مجموعه‌های مختلف تاثیرگذار در سلامت مردم در کنار یکدیگر قرار گیرند، چرا که سهم وزارت بهداشت در تامین سلامتی، تنها 25 درصد است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار