امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76494
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمود گلزاری پس از انتصاب در سمت معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تا کنون نتوانسته است اقدامات قابل توجهی ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمود گلزاری پس از انتصاب در سمت معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تا کنون نتوانسته است اقدامات قابل توجهی را در حوزه جوانان انجام دهد و اگر به پرونده چند ماه اخیر عملکرد وی در این سمت نیم نگاهی کنیم متوجه می‌شویم تنها دید و بازدید‌ها کارنامه کاری وی را تشکیل می‌دهند.

دید و بازدیدهایی که هیچکدام تاکنون خروجی مفیدی برای جمعیت جوان کشور ما به دنبال نداشته است و صرفاً تفاهم نامه‌هایی منعقد می‌شود که هیچ وقت عملیاتی نمی‌شود. این در شرایطی است که جوانان کشور ما همچنان دغدغه اشتغال و ازدواج دارند اما مسئولان ما در دید و بازدید به سر می‌برند.

این بار معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی به وزارت ورزش و جوانان رفت ، محمود گلزاری در این دیدار با اشاره به اهمیت مسأله فرهنگ در نگاه مسئولان عالی رتبه نظام و نقش جوانان در موج آفرینی فرهنگی در کشور گفت: در حوزه فرهنگ هم جوانان با انگیزه و پرنشاطی حضور دارند و هم فعالانی که با حساسیت و فداکاری در جهت آگاهی بخشی به جوانان فعالیت می‌کنند و باید از هر دو گروه حمایت کرد.

وی با تأکید بر فرابخشی بودن وظایف معاونت ساماندهی امور جوانان گفت: شورای عالی جوانان و ستاد ملی ساماندهی امور جوانان دو نهاد تصمیم گیر در حوزه جوانان هستند که انتظار می‌رود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از اصلی ترین ارکان و نهادهای تصمیم ساز در حوزه جوانان در دولت جدید با قوت در این دو نهاد نقش مؤثر خود را ایفا کند.

گلزاری با اشاره به ضرورت افزایش مشارکت جوانان در کشور یادآور شد: سمن های جوانان فرصت ایده آلی برای استفاده از ظرفیت و پتانسیل حضور آنان در عرصه های مختلف کشور است و باید به سمتی برویم که جوانان فعال در عرصه های فرهنگی با تشکیل سازمان های مردم نهاد نقش موثرتری را در جامعه ایجاد کنند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان حوزه نشر را یکی از اصلی‌ترین جلوه‌های فعالیت فرهنگی در کشور دانست و با تقدیر از عملکرد مثبت معاونت فرهنگی وزارت ارشاد گفت: وزارت ورزش و جوانان این آمادگی را دارد که با ایجاد یک سازوکار مشخص از نویسندگان، ویراستاران و تصویرگران جوان و همچنین ناشرانی که در زمینه جوانان به فعالیت می پردازند حمایت کند. ما آماده همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمایت از هنرمندان و ناشران جوان هستیم.

وی ادبیات و شعر را نیز یکی دیگر از حوزه مورد علاقه جوانان دانست و گفت: باید شاعران جوان و نویسندگان نو قلم را هم آموزش داد و هم تشویق و حمایت کرد. همکاری وزارتخانه های ارشاد و ورزش و جوانان می تواند به افزایش کیفی و کمی آثار این جوانان منجر شود.

گلزاری با اشاره به در پیش بودن هفته جوان اظهار امیدواری کرد با همکاری وزارت ارشاد بتوان از فعالان جوان حوزه فرهنگ تجلیل شود.

در پایان این نشست مقرر شد کارگروه مشترکی به منظور نهایی کردن زمینه‌های همکاری و انعقاد تفاهم نامه تشکیل شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار