امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 2
۲۲:۲۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 765
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 420
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، تمام سلام، نخست وزیر لبنان اعلام کرد: در صورتی که دوره پارلمان تمدید شود از مسئولیتی که به من واگذار ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، تمام سلام، نخست وزیر لبنان اعلام کرد: در صورتی که دوره پارلمان تمدید شود از مسئولیتی که به من واگذار شده است استعفا می‌کنم.

وی افزود: موضع من همسو با جناح اکثریت پارلمان است که با تعلیق مهلت ثبت نام برای انتخابات آینده موافق نیست همان گونه که موضع میشل سلیمان، رئیس جمهور نیز همین است.

منابع آگاه گفتند که تمام سلام از احتمال تمدید پارلمان کنونی به خشم آمده است.

پارلمان لبنان در نشست دیروز خود مهلت ثبت نام برای نامزدی در انتخابات پارلمانی در لبنان را که تا 19 می‌بود، تعلیق کرد.

بر اساس این قانون ثبت نام افراد برای شرکت در انتخابات تا سه هفته قبل از برگزاری انتخابات به پایان می رسد.

این قانون در شرایطی به تصویب رسیده است که گروه‌های لبنانی هنوز موفق به تصویب قانونی برای برگزاری انتخابات در موعد مقرر خود نشده‌اند و به احتمال قوی زمان انتخابات به تعویق خواهد افتاد.

برخی تحلیلگران مسایل منطقه‌ای نسبت به برگزاری انتخابات در کوتاه مدت ابراز بدبینی می‌کنند و احتمال می‌دهند که در سایه کارشکنی‌های خارجی شاید دولت آینده تمام سلام نیز موفق به تصویب قانون انتخابات جدید و برگزاری انتخابات در کوتاه مدت نشود.

تمام سلام در بخش دیگری از سخنانش گفت که امروز پنجشنبه با رئیس جمهور درباره نتایج رایزنی با اعضای فراکسیون‌های پارلمانی درباره کابینه آتی این کشور گفت‌وگو می‌کند.

نخست وزیر جدید لبنان پس از رایزنی‌های دو روزه درباره تشکیل کابینه بر پایبندی خود به منفعت ملی تاکید کرد و گفت: بیشتر نمایندگان می‌خواهند تشکیل کابینه جدید به سهولت صورت گیرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها