امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76502
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، هوشنگ خندان‌دل در مصاحبه با این پایگاه با اشاره به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، هوشنگ خندان‌دل در مصاحبه با این پایگاه با اشاره به برگزاری نشست مشترک بین وزرای کشور و نفت در محل وزارت کشور اظهار داشت: در تبصره 2 قانون بودجه سال 93 برای کاهش مصرف انرژی در بخش‌های مختلف اقتصاد از جمله حمل‌ونقل عمومی و ریلی، درون‌شهری به وزارتخانه‌های کشور و نفت اجازه داده شده که با رعایت قانون در خصوص اجرای سیاست‌های کلی مطابق با اصل 44 قانون، ضمن سرمایه‌گذاری با بخش خصوصی و عمومی قراردادهایی را منعقد نماید.

خندان دل گفت: بخش حمل‌ونقل عمومی درون شهری و برون‌ شهری از جمله ریلی، اتوبوس، حمل‌ونقل مسافر و کالا در شهرها به ویژه شهرها و حومه با مشکلات بزرگی نظیر قدیمی، فرسوده و ناکافی بودن وسایل نقلیه روبه‌رو است و در برخی حوزه‌ها نظیر حمل‌ونقل ریلی توسعه و گسترش آن ضروری است.

خندان دل گفت: با توجه به فرصت قانونی که در زمینه انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت کشور و وزارت نفت فراهم شده است، می‌بایست برای کاهش شدت مصرف انرژی به ویژه در حمل و نقل ریلی اقداماتی مناسب مورد ملاحظه و پیگیری قرار گیرد.

وی افزود: توسعه حمل و نقل عمومی در شهرها و حومه با اولویت حمل و نقل ریلی و برقی و تدوین و اجرای برنامه‌های نوسازی ناوگان فرسوده شهری و حومه شامل اتوبوس و مینی‌بوس از دیگر برنامه‌های مد نظر و قابل ملاحظه‌ می‌باشد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور استفاده و به کارگیری اتوبوس‌های دو سوخته در حمل‌ونقل شهری به جای اتوبوس دیزل را قابل توجه دانست و بر ایجاد و توسعه زیرساختارهای لازم به منظور افزایش سهم پیاده‌سازی و فرهنگ استفاده از دوچرخه و موتورسیکلت برقی در مسافرت‌های درون شهری تأکید کرد.

وی افزود:  با توجه به اینکه توسعه و گسترش جایگاه‌های عرضه سوخت مایع و CNG و به کارگیری و توسعه انرژی‌های نو، تجدیدپذیر و فناوری‌های پربازده در حوزه‌های مختلف مورد نظر قرار گرفته است، ضرورت تقویت همکاری شهرداری‌ها و به ویژه در کلان شهرها طی سالیان آینده و تا پایان برنامه  ششم توسعه در دستور کار برای انجام همکاری‌های مشترک میان وزارتخانه کشور و نفت قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها