امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76516
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو عصر امروز در نشست خبری که در محل سازمان غدا و دارو برگزار شد، افزود: ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو عصر امروز در نشست خبری که در محل سازمان غدا و دارو برگزار شد، افزود: داروها و موادی که در شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شوند، به هیچ وجه مورد تأیید وزارت بهداشت نیستند و از مردم می خواهیم جداً به شایعات و تبلیغات دروغین شبکه های غیر مجاز بی اعتنا باشند و جان و سلامت خود را با مصرف این مواد در خطر نیندازند.

دیناروند ادامه داد: داروی لاغری سیبوترامین نیز جزو داروهای غیر مجاز است که وزارت بهداشت بارها ممنوعیت مصرف آن را اعلام کرده است اما همچنان تبلیغ آن در شبکه های ماهواره ای ادامه دارد و متأسفانه برخی از مردم فریب این تبلیغات دروغین را می خورند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره شایعه استفاده از مواد سفید کننده در شیرهای مصرفی گفت: چنین شایعاتی به هیچ وجه صحت ندارد و مردم با خیال راحت شیرها موجود در بازار را مصرف کنند و بدانند تمام فرآورده هایی که با مجوز وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در بازار عرضه می شوند، تحت نظارت و کنترل مداوم هستند.

معاون وزیر بهداشت در مورد شایعات مربوط به آلودگی برنج ها نیز گفت: برنج های غیر مجازی در بازار هستند که آلودگی دارند این برنج ها عمدتاً برنج های قاچاق هستند که از مبادی غیر مجاز و بدون نظارت وزارت بهداشت وارد کشور شده اند اما برنج های مجاز و دارای مجوز وزارت بهداشت از جمله برنج های عرضه شده در سبد کالای مردم کاملاً سالم هستند و مصرف آنها جای هیچ گونه نگرانی ندارد.

اخبار تکمیلی متعاقباً منتشر می شود.

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها