امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76523
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، رویا محمدحسینی در نشست تخصصی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، رویا محمدحسینی در نشست تخصصی جشنواره فیلم رشد اظهار داشت: تلاش ما بر این بوده تا با تدارک این فیلم‌ها که جنبه‌های آموزشی، تعلیمی و تربیتی دارای برجستگی خاص است، بتوانیم به عنوان ابزار کارآمد به آموزش نسل آینده بیشتر کمک کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اکثر فیلم‌های تدارک دیده شده در جشنواره از معیارهای آموزشی و تربیتی خاص برخوردارند، تصریح کرد: ‌استقبالی که در دو روز اخیر از این جشنواره در مناطق و نواحی مختلف شده قابل توجه است.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل خاطرنشان کرد: 99 فیلم رشد منتخب در 13 منطقه‌ آموزشی اردبیل اکران می‌شود.

محمدحسینی اذعان داشت: ناحیه یک و دو اردبیل، ارشق، بیله‌سوار، پارس‌آباد، خلخال، شاهرود، خورش‌رستم، گرمی، مشگین‌شهر، نمین، نیر و جعفرآباد برای برگزاری جشنواره اعلام آمادگی کرده بودند که امروز شاهد افتتاح اکران فیلم‌های رشد در نواحی و مناطق هستیم.

وی از تماشای روزانه هفت هزار مخاطب فیلم رشد خبر داد و اضافه کرد: نمایش فیلم در 14 سالن ثابت با ظرفیت دو هزار و 325 نفر در مناطق به نمایش گذاشته می‌شود و اکیپ‌های سیار نیز پخش فیلم را به دانش‌آموزان در کلاس درس و مدارس مجتمع‌های آموزشی و پرورشی انجام می‌دهند.

محمدحسینی با بیان اینکه در این دوره از جشنواره 99 فیلم به اکران در می‌آید، بیان کرد: مخاطبان این جشنواره دانش‌آموزان، معلمان، مربیان و اولیای دانش‌آموزان هستند به طوریکه سانس‌های ویژه برای خانواده‌ها در طول جشنواره در نظر گرفته شده است.

این مسئول با بیان اینکه زمان برگزاری جشنواره از 23 الی 26 فروردین ماه است، تأکید کرد: 99 فیلم از 270 فیلم راه یافته به بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در بخش‌های مستند، داستانی کوتاه و بلند، انیمیشن و نماهنگ در 14 سالن ثابت، 13 ناحیه و منطقه آموزشی با ظرفیت دو هزار و 325 نفر به اضافه اکیپ‌های سیار به صورت مجتمع‌های آموزشی و پرورشی، مدرسه و کلاسی در استان اکران می‌شود که با احتساب آن روزانه هفت هزار مخاطب و در مدت چهار روز 28 هزار نفر از این فیلم‌ها دیدن کنند.

در روز اول اجرای جشنواره فیلم رشد در نواحی و مناطق 13گانه مجری استان اردبیل 5 هزار و 800 نفر دانش‌آموز و جمعی از اولیای دانش‌آموزان و معلمان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر از فیلم‌های منتخب آموزشی و تربیتی مستند، داستانی کوتاه و بلند، انیمیشن و نماهنگ دیدن کردند.

تعداد سانس‌های برگزار شده در روز اول 65 سانس در سطح استان است و حدود 60 فیلم از 99 فیلم منتخب در روز اول برگزاری جشنواره اکران شده است.

در روز اول جشنواره دانش‌آموزان از فعالیت‌های جنبی از جمله قصه‌گویی، داستان‌نویسی، برپایی نمایشگاه از کارهای دستی و سایر مسابقات تدارک دیده نیز بهره‌مند شدند.
انتهای پیام/62004/ذ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها