امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76525
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این روزها موضوع وجود پروژه‌های نیمه تمام در آموزش و پرورش با آغاز جشنواره‌های ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این روزها موضوع وجود پروژه‌های نیمه تمام در آموزش و پرورش با آغاز جشنواره‌های خیرین مدرسه ساز در کشور عجین شده است.

مسئولان وزارت‌ آموزش و پرورش تعداد پروژه‌های نیمه تمام عمرانی را حدود 6 هزار پروژه اعلام می‌کنند که نیازمند اعتبارات کافی برای تکمیل است.

نکته حائز اهمیت آن است که اعتبارات سازمان نوسازی مدارس وضعیت خوبی ندارد و معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: «اعتبارات عمرانی سال 93 در کل نسبت به سال 92 کاهش پیدا کرده است و در بحث بودجه عمرانی آموزش و پرورش حدود 30 تا 32 درصد، اعتبارات کاهش یافته است.»

با توجه به شرایط اعتباری که نوسازی مدارس دارد و وجود پروژه‌های بسیار زیاد نیمه تمام، تکمیل این پروژه‌ها، کمک خیرین مدرسه ساز را طلب می‌کند.

حال سازمان نوسازی مدارس کشور و خیرین مدرسه ساز با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با مجلس شورای اسلامی می‌توانند پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش را به خیرین جهت تکمیل واگذار کنند.

سازمان نوسازی مدارس پرتالی را تعبیه کرده است که خیرین با ورود به این پرتال می‌توانند لیست پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش را به تفکیک استان‌های مورد نظر مشاهده و متناسب با اعتباری که برای مدرسه سازی در نظر گرفته‌اند، نسبت به تکمیل پروژه اقدام کنند.
 به گفته محمدرضا جعفری، مدیر کل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور، پروژه‌هایی که 70 درصد آنها توسط دولت انجام شده باشد را خیرین می‌توانند تکمیل و به نام خود نام‌گذاری کنند.

به نظر می‌رسد با این شیوه بسیاری از 6 هزار پروژه نیمه تمام آموزش و پرورش توسط خیرین مدرسه ساز تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

به گزارش فارس، تاکنون حدود 50 پروژه نیمه‌تمام آموزشی از 6 هزار پروژه توسط خیرین جهت تکمیل انتخاب شده است.

پروژه‌ها را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها