امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76533
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آندرس فو راسموسن» دبیر کل ائتلاف ناتو روز یکشنبه از تشدید ناآرامی‌ها در مناطق شرقی اوکراین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آندرس فو راسموسن» دبیر کل ائتلاف ناتو روز یکشنبه از تشدید ناآرامی‌ها در مناطق شرقی اوکراین ابراز نگرانی کرده و از مسکو خواست نیروهای خود را از نزدیکی مرز اوکراین، دور کند.

وی در بیانیه‌ای که در واکنش به تحولات اخیر منتشر کرده، آورده است: «شدیدا از ادامه تشدید تنش در شرق اوکراین نگران هستم. ما شاهد تلاشی خشونت‌بار و هدفمند از سوی جدایی‌طلبان طرفدار روسیه را شاهدیم که می‌خواهند حاکمیت مستقل اوکراین را بی‌ثبات کنند.»

معترضان، در شهرهای شرقی اوکراین که عموما بافتی روسی دارند، از دو ماه قبل و به خصوص پس از آنکه شبه‌جزیره «کریمه» با برگزاری همه پرسی از این کشور جدا شده و به روسیه پیوست، خواستار برگزاری همه‌پرسی‌های مشابه و الحاق شهرهایشان به روسیه شده‌اند. در یک هفته اخیر شهرهایی چون «دونتسک»، «لوهانسک» و «خارکوف» بسیار ناآرام شده و معترضان ساختمان‌های دولتی و امنیتی را به تصرف خود درآورده‌اند.

پیشتر آمریکا و انگلیس روسیه را به تلاش برای ایجاد ناآرامی در شرق اوکراین متهم کرده بودند. راسموسن هم در همین راستا در بیانیه خود آورده است: «من از روسیه می‌خواهم از شدت بحران کاسته و نیروهای انبوه خود از جمله نیروهای ویژه، را از مناطق نزدیک به مرز اوکراین خارج کند.»

وی نهایتا روسیه را به «انزوای بین‌المللی بیشتر» در صورت برداشتن گام‌هایی که به افزایش تنش منجر شود، تهدید کرده است.
انتهای پیام/ق.
برچسب ها:
آخرین اخبار