امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76535
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نادر محسنی»، سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان امروز( ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نادر محسنی»، سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان امروز( یکشنبه) در یک نشست خبری اظهار داشت: از مجموع یک هزار و 892 شکایت‎ انتخاباتی ثبت‎شده در این کمیسیون، 800 مورد آن، شکایت‎هایی است که بر نتایج انتخابات تأثیر می‎گذارد.

وی افزود: به 75 مورد شکایت انتخاباتی تا کنون رسیدگی شده و در مورد آن از سوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی داوری شده است.

محسنی ضمن یادآوری این که روند رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی ادامه دارد، گفت که روند رسیدگی، علنی است و ناظران و خبرنگاران می‎توانند در جلسات آن شرکت کنند.

سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی افغانستان افزود که تا این لحظه یک هزار و 892 شکایت کتبی و رسمی که اکثر آن‌ها مستند شده‌، به دفاتر ولایتی این کمیسیون رسیده و ثبت شده است.

به گفته وی از مجموع یک هزار و 892 مورد شکایت انتخاباتی، 338 مورد آن مربوط به آرای انداخته شده به نفع کاندیداهای ریاست جمهوری است و 537 مورد نیز از تخلفات انتخاباتی به نفع کاندیداهای شورای ولایتی حکایت دارد.

محسنی تصریح کرد: از مجموع این شکایت‎های انتخاباتی، یک هزار و هفده مورد آن، شکایت‎هایی است که در مورد کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به این کمیسیون رسیده است.

وی افزود: یکهزار 382 مورد مورد شکایت انتخاباتی از طریق تماس تلفنی به این کمیسیون گزارش شده است.

محسنی گفت: برخی از شکایت‎های انتخاباتی که از طریق تماس تلفنی به این کمیسیون گزارش شده، پس از مدتی مستند شد و از این جهت آمار اولیه شکایت‎های مستند و معتبر افزایش و شمار شکایت‎های انتخاباتی غیر معتبر و فاقد اسناد و شواهد کاهش یافته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار