امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76542
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش فارس، پایگاه خبری «العهد» در یادداشتی تحت عنوان «رسانه‌های سعودی: دروغ بگو و ما را شاد کن» و «وسائط ارتباط جمعی عربستان سعودی؛ فریب بی ...

به گزارش فارس، پایگاه خبری «العهد» در یادداشتی تحت عنوان «رسانه‌های سعودی: دروغ بگو و ما را شاد کن» و «وسائط ارتباط جمعی عربستان سعودی؛ فریب بی پایان» نوشت: رسانه‌های عربستان سعودی در بسیاری از اخبار مربوط به سوریه و مقاومت لبنان بر «جعل» اخبار و «فریب» تکیه می‌کنند. مقاله خنده‌داری که اخیرا روزنامه «الشرق الاوسط» درباره وجود دالان‌های زیر زمینی فرودگاه بین‌المللی بیروت که حزب الله از آنها برای شکنجه شهروندان استفاده می‌کند، آخرین نمونه این خبرسازی و فریب نیست و نخواهد بود.

روزنامه «الحیاة» نیز در خبری که روز گذشته منتشر کرد، به نقل از یک صفحه شخصی در شبکه اجتماعی فیس بوک منتسب به «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه، مطالب دروغینی را منتشر کرد. این روزنامه بدون اینکه از صحت خبر و این صفحه فیس‌بوک مطمئن شود، اقدام به انتشار این مطالب کرده است.

بنا بر این گزارش،‌ مشکل اساسی تنها در جعل این خبر نیست. بثینه شعبان هر گونه‌ گفت‌وگو با روزنامه الحیاه و همچنین داشتن صفحه شخصی در شبکه ا جتماعی فیس بوک را تکذیب کرد و تاکید کرد که قبل از انتشار چنین اخباری بایستی با او تماس گرفته می‌شد و از صحت آن مواضع اطمینان حاصل می‌شد.

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه هدف از جعل این گونه اخبار را ایجاد فتنه در روابط بین و سوریه و دوستانش خواند.

العهد افزود که مشکل بزرگ‌تر در اصرار رسانه‌های عربستان سعودی بر «دروغ و دروغ و باز هم دروغ» نمود پیدا می‌کند. تکذیب خبر جعلی روزنامه الحیاه توسط بثینه شعبان که اغلب رسانه‌ها آن را منتشر کردند، گویی به تحریریه شبکه تلویزیونی «العربیه» راه پیدا نکرده و هیچ اشاره‌ای به آن نکرد.

این پایگاه لبنانی همچنین نوشت که در بالای صفحه پایگاه خبری شبکه العربیه خبری درج شده بود که توصیف آن به «جعلی» و «سیاسی کاری» حداقل حرفی است که درباره آن می‌توان زد. در این خبر آمده است «مشاور بشار اسد به نصر الله پاسخ می‌دهد: ایستادگی نظام دمشق به لطف ارتش و ملت سوریه است». شبکه‌ای که این خبر را از دست پرورده خود یعنی روزنامه الحیاه نقل کرد، حتی زحمت انتشار تکذیب این خبر و یا حذف آن را به خود نداد.

العهد افزود که در پیش گرفتن سیاست جعل اخبار و انتشار اخبار دروغین از سوی رسانه‌های عربستان باعث می‌شود که صداقت خود را از بین ببرند. صداقت رسانه‌ای که در صورت تداوم این سیاست و «خندیدن به ریش مخاطبان» چیزی از آن باقی نخواهد ماند.
انتهای پیام/+.ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها