امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76554
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 25
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «سما» فلسطین، نظامیان رژیم صهیونیستی امروز برای یورش به مسجد الاقصی از طریق باب المغاربه نگهبان مسجد را با شلیک گاز ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «سما» فلسطین، نظامیان رژیم صهیونیستی امروز برای یورش به مسجد الاقصی از طریق باب المغاربه نگهبان مسجد را با شلیک گاز اشک آور زخمی و یک جوان فلسطینی را بازداشت کردند.

نظامیان اسرائیلی پس از ورود به صحن های مسجد الاقصی اقدام به تخلیه آنجا از نمازگزاران کرده، درهای مسجد را بسته و نمازگزارانی را که در مسجد جامع قبلی در حال عبادت بودند تحت محاصره شدید نظامی گرفتند.

بر اساس اعلام سازمان اوقاف اسلامی فلسطین نیروهای اشغالگر امروز می خواهند طرح تقسیم زمانی مسجد الاقصی را با تخلیه مسلمانان حاضر در آنجا عملی کنند تا شهرک نشینان با ورود به مسجد زمینه را برای یورش بزرگ صهیونیست ها به این مکان مقدس همزمان با آغاز عید فصح عبری فراهم کنند.

ورود نظامیان اشغالگر به صحن های مسجد الاقصی به درگیری با نمازگزاران منجر شد که در آن نیروهای اشغالگر اقدام به شلیک گاز اشک آور و بمب های صوتی آتش زا به سوی نمازگزاران کردند و جوانان هم با پرتاب سنگ پاسخ دادند.

به گزارش فلسطین الیوم هم اکنون تنش شدیدی بر مسجد الاقصی حکمفرماست و شهروندان در مقابل درهای مسجد الاقصی تجمع کرده اند تا محاصره مسجد را شکسته و درها را باز کنند.

بنا براین گزارش تنش ها به همه محله ها و بازارهای بخش قدیم قدس هم کشیده شده و شمار زیادی از نیروهای اشغالگر در این مناطق مستقر هستند.

از سوی دیگر نبیل ابوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان اقدام امروز ارتش رژیم صهیونیستی در حمله به مسجد الاقصی و تعرض به نمازگزاران مسجد را محکوم کرد و گفت: این تجاوز جدید به مسجد الاقصی و نمازگزاران و در این زمان کنونی در چارچوب حمله شهرک نشینان تحت نظارت و همدستی اسرائیل و ارتش آن است و می خواهند با این کار واقعیت جدیدی را که یهودی سازی مقدسات اسلامی بخصوص مسجد الاقصی است آشکار کنند و این مکان مقدس مسلمانان را با یهودیان تقسیم زمانی و مکانی کنند.

ابوردینه همه طیف ها و نهادهای رسمی و مردمی فلسطین را به بسیج ملی برای دفاع از قدس و مسجد الاقصی فراخواند.

پایگاه خبری «والا » اسرائیل هم امروز نوشت: دو مامور پلیس اسرئیل در درگیری های داخل مسجد الاقصی با پرتاب سنگ از سوی نمازگزاران زخمی شدند.

این منبع نوشت: نیروهای اسرائیلی یک زن فلسطینی را در این درگیری ها دستگیر کردند و همچنان مسجد الاقصی به روی فلسطینیان بسته است.

 ارتش رژیم صهیونیستی سطح آماده باش خود را بالا برد

پلیس رژیم صهیونیستی و ارتش این رژیم سطح آماده باش خود را از بیم واکنش فلسطینیان در آستانه آنچه عید پسح یهودیان خوانده می‌شود بالا برده است.

عید پسح یهودیان از فردا دوشنبه آغاز می شود و تا دوشنبه هفته آینده ادامه دارد.

در همین راستا پلیس اسرائیل هزاران تن از نیروهای خود را در مناطق تجمع مردم به منظور حفاظت از آنان مستقر می‌کند.
انتهای پیام/ل.ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها